Pozostałe aktualności
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Od początku roku nowa ustawa "Prawo wodne" narzuca samorządom w całym kraju, w tym i Gdyni, obowiązek pobierania nowej „opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej”. Pieniądze w większości trafiają do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, bez wyraźnych korzyści dla miejskiego budżetu. Jeżeli posiadasz nieruchomość, której powierzchnia przekracza 3500 metrów kwadratowych i obiekty budowlane zajmują co najmniej 70% jej powierzchni, opłata obowiązuje także ciebie!

Więcej…

Już niedługo kolejni mieszkańcy Wiczlina będą mogli się cieszyć z nowej infrastruktury drogowej. Został ogłoszony przetarg na utwardzenie ulic: Ojca Pio, św. Antoniego i części ul. Jagienki.

Inwestycja obejmuje utwardzenie dróg metodą płyt YOMB. Powstaną również fragmenty chodników, uporządkowane będzie istniejąca infrastruktura, a także dla bezpieczeństwa i komfortu zamontowane zostanie oświetlenie LED.

Więcej…

Ogłoszony został przetarg na modernizację zatok przystankowych komunikacji miejskiej. W jego ramach wyremontowane zostaną wybrane przystanki w Śródmieściu, na Dąbrowie, Małym Kacku, Karwinach, Pustkach-Cisowskich i w Orłowie. Najwięcej z nich, bo aż 11, zlokalizowanych jest na Dąbrowie.

Więcej…

Uprzejmie informujemy, że od 16.07.2018r. od godz. 13.00 do 31.08.2018r. z uwagi na prowadzone prace związane z budową nowego budynku na skwerze Plymouth zostanie częściowo zamknięte przejście podziemne dla pieszych na Wzgórzu Św. Maksymiliana, na odcinku od ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej (wylot na Skwer Plymouth). Nieczynna również będzie winda. Dojście do al. J. Piłsudskiego będzie możliwe poprzez rampę prowadzącą w kierunku ul. Kopernika lub schody w kierunku ul. Piłsudskiego. Kierunki dojść pieszych zostaną oznakowane przez wykonawcę robót. Czasowe zamknięcie wylotu podziemnego przejścia podyktowane jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszych i technologią prowadzenia robót w bezpośrednim sąsiedztwie tunelu.

Od 1 marca kierowcy w Gdyni w pełni mogą korzystać z nowych funkcji parkomatów. Wirtualnych e-biletów, czyli takich, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu, w ciągu dwóch tygodni wystawiono blisko 5 tysięcy. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość dokonywania płatności kartą, blisko 30 proc. transakcji odbywa się dziś poprzez płatność bezgotówkową.

Więcej…

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, iż w związku z centralizacją rozliczeń podatku VAT, począwszy od dnia 1 stycznia 2017r. wszystkie faktury wystawiane w ramach zawartych z tut. ZDiZ umów (zleceń) za roboty budowlane, dostawy i usługi (również te, wykonane do końca 2016 roku, a fakturowane w 2017r.) winny być wystawiane w następujący sposób:

Więcej…

<- Powrót