Pozostałe aktualności
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Uprzejmie informujemy, że od 16.07.2018r. od godz. 13.00 do 31.08.2018r. z uwagi na prowadzone prace związane z budową nowego budynku na skwerze Plymouth zostanie częściowo zamknięte przejście podziemne dla pieszych na Wzgórzu Św. Maksymiliana, na odcinku od ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej (wylot na Skwer Plymouth). Nieczynna również będzie winda. Dojście do al. J. Piłsudskiego będzie możliwe poprzez rampę prowadzącą w kierunku ul. Kopernika lub schody w kierunku ul. Piłsudskiego. Kierunki dojść pieszych zostaną oznakowane przez wykonawcę robót. Czasowe zamknięcie wylotu podziemnego przejścia podyktowane jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pieszych i technologią prowadzenia robót w bezpośrednim sąsiedztwie tunelu.

Mieszkańcy Gdyni oraz turyści odwiedzający miasto mogą już sprawdzić dostępność miejsc parkingowych w bezpłatnej aplikacji mobilnej Comarch Smart Parking. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał porozumienie z firmą informatyczną na udostępnienie na platformie Comarch danych o zajętości miejsc postojowych, które są gromadzone w systemie TRISTAR.

Więcej…

Przedsiębiorcom i ich dostawcom ma być łatwiej i szybciej, a pieszym i innym uczestnikom ruchu – przede wszystkim bezpieczniej. Od początku maja w centrum Gdyni zaczyna funkcjonować 11 miejsc postojowych dedykowanych samochodom dostawczym, które zaopatrują lokalne biznesy. To działanie, które ma znacząco usprawnić ruch, a w przyszłości może sięgnąć także innych dzielnic miasta.

Więcej…

Od 1 marca kierowcy w Gdyni w pełni mogą korzystać z nowych funkcji parkomatów. Wirtualnych e-biletów, czyli takich, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu, w ciągu dwóch tygodni wystawiono blisko 5 tysięcy. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość dokonywania płatności kartą, blisko 30 proc. transakcji odbywa się dziś poprzez płatność bezgotówkową.

Więcej…

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, iż w związku z centralizacją rozliczeń podatku VAT, począwszy od dnia 1 stycznia 2017r. wszystkie faktury wystawiane w ramach zawartych z tut. ZDiZ umów (zleceń) za roboty budowlane, dostawy i usługi (również te, wykonane do końca 2016 roku, a fakturowane w 2017r.) winny być wystawiane w następujący sposób:

Więcej…

<- Powrót