Prace na węźle im. Franciszki Cegielskiej zakończone

W ubiegłym tygodniu zakończona została wymiana uszkodzonych dylatacji na węźle im. Franciszki Cegielskiej. Prace trwały około półtora miesiąca i były prowadzone w dwóch etapach.

W każdym z etapów roboty były wykonywane na jednym pasie ruchu. Aby zachować przejezdność, ruch był przekładany z jednej strony na drugą, tak aby zminimalizować utrudnienia.

Zamówione wcześniej dylatacje musiały zostać wykonane na konkretny wymiar. Wykonawca najpierw zdemontował uszkodzone urządzenia, następnie przygotował miejsce pod nowe dylatacje i je zamontował. W obrębie wymienianej dylatacji odtworzona została również nawierzchnia – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Roboty zostały wykonane w ramach utrzymania dróg w Gdyni. Przypomnijmy, że podobne prace przeprowadziliśmy wcześniej na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Janka Wiśniewskiego oraz na Trasie Kwiatkowskiego na pierwszym wiadukcie od strony ul. Morskiej, na jezdni w kierunku Obwodnicy Trójmiasta.

Dylatacja to urządzenie służące do zabezpieczenia przerwy dylatacyjnej w obiekcie mostowym. Przerwa dylatacyjna umożliwia kurczenie lub rozszerzanie się obiektu w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

– Wymiana urządzeń następuje na skutek ich zużycia na co ma wpływ między innymi wielkość obciążenia  ruchem samochodowym. Aby zapewnić prawidłową pracę obiektu i jego prawidłowy stan techniczny konieczna jest wymiana zużytych urządzeń dylatacyjnych – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: