Prace naprawcze na molo w Orłowie

ZDiZ jak co roku podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze mola w Orłowie // fot. ZDiZ

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni jak co roku podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze mola w Orłowie. W planie jest wymiana desek, naprawa uszkodzonych elementów czy malowanie.

To miejsce-symbol i najczęściej odwiedzana atrakcja, zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Drewniane molo w Orłowie w najbliższym czasie zostanie odnowione, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał estetycznie, ale też aby był bezpieczny. W pierwszym etapie skupimy się na najbardziej potrzebnych pracach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Za około 163 tys. zł prace utrzymaniowe wykonywać będzie firma Stachtrans. Roboty będą realizowane w sposób ciągły, w całym okresie realizacji umowy, tj. w ciągu 12 miesięcy.

W ramach pierwszego etapu, do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najbardziej potrzebne prace we wskazanych przez nas miejscach: m.in. wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie mola, malowanie ławek i drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzonych miejsc w balustradzie i malowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych etapach prac, wykonawca wymieni inne zbutwiałe części pokładu mola i elementy balustrady. W planie jest też malowanie, wymiana uszkodzonych szczebli i ławek czy zakup kół ratunkowych w ramach rezerwy.

W ramach umowy, wybrany w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie również utrzymanie porządku na terenie mola poprzez usuwanie nieczystości, odśnieżanie w okresie zimowym czy wykonywanie na bieżąco oględzin obiektu. Zgodnie z umową molo pod opieką konserwacyjną wybranej firmy będzie do kwietnia 2023 roku.

Liczące 180 metrów długości, molo w Orłowie ostatni gruntowny remont przeszło w 2007 r. Wykonana została wówczas nowa konstrukcja całego mola, a drewniane dotąd pale zostały wzmocnione stalowymi obręczami. Pojawił się także nowy pokład, krawężniki i balustrady. Przebudowa trwała 10 miesięcy.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: