Pracownicy ZDiZ szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

na pierwszym planie widoczne osoby w ubraniach odblaskowych z napisem "Gdynia ZDiZ". W tle trwa nauka pierwszej pomocy przy użyciu manekina

Rozpoznanie stanu zagrożenia, resuscytacja krążeniowo oddechowa czy prawidłowe przeprowadzenie ewakuacji. Pracownicy LIZUD Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni  przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki nabytej wiedzy,  w przypadku zagrożenia będą w stanie lepiej zadbać o swoje zdrowie, ale również prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w przypadku losowego zdarzenia.

We wtorek pracownicy działu Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie składało się z części teoretycznej i warsztatowej i docelowo obejmie około 50 pracowników działu LIZUD. Celem jest to, aby pracownicy ZDiZ byli w stanie prawidłowo udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Szkolenie przeprowadzili ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Specjaliści z udzielania pierwszej pomocy uczyli tego, jak eliminować ryzyko podczas udzielania pierwszej pomocy, jak rozpoznać stan zagrożenia życia czy jak prawidłowo udrożnić drogi oddechowe. Pracownicy działu LIZUD uczyli się, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak zatamować krwawienie.

Dzięki nabytej wiedzy, pracownicy działu LIZUD będą w stanie pomóc w sytuacji zagrożenia sobie lub współpracownikom. W toku codziennej pracy, uczestnicząc w ruchu drogowym jako kierowcy pojazdów specjalnych będą mogli również udzielić prawidłowo pierwszej pomocy w przypadku losowego zdarzenia.

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: