Przedłużenie buspasa na ul. Małokackiej gotowe

Znak pionowy informujący o buspasie // fot. #dzielnicewGdyni

Zakończyły się ostatnie prace na buspasie na ul. Małokackiej. Przedłużenie obejmuje fragment od lewoskrętu przy stacji paliw do skrzyżowania ul. Małokackiej z ul. Wielkokacką – Chwarznieńską – Rolniczą. Teraz autobusy mogą szybciej i sprawniej przejechać swoje trasy mając do dyspozycji prawie 1,5 kilometrowy buspas.

Przypomnijmy, że prawie kilometrowy buspas na ul. Małkokackiej został uruchomiony w 2017 roku. Jego początek znajduje się na wysokości schroniska dla zwierząt, a koniec przy zwężeniu jezdni przy stacji benzynowej „Pod Żaglami”. Jest wydłużenie pociągnęło za sobą zmiany w programie sygnalizacji. Dzięki nowemu odcinkowi autobusy skręcające w kierunku ul. Rolniczej oraz jadące na wprost, w ulicę Chwarznieńską, pojadą szybciej.

– Mamy gotowe kolejne, ważne usprawnienie dla pasażerów gdyńskiej komunikacji zbiorowej. Ulica Małokacka jest bardzo obciążona, szczególnie w popołudniowych godzinach szczytu. Dlatego znaleźliśmy optymalne rozwiązanie i wykorzystaliśmy istniejącą infrastrukturę drogową. Beneficjentami będą podróżujący m.in. do dzielnic Witomino, Chwarzno- Wiczlino, a nawet pasażerowie korzystający z linii pośpiesznej „W”. Dzięki wydłużonemu buspasowi zyskają cenne, czasowe oszczędności w podróży – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Co zostało wykonane podczas realizacji tego przedłużenia:

– na ul. Małokackiej zlikwidowano lewoskręt do stacji paliw

– zostało przesunięte przejście z azylem

– wykonano oznakowanie w postaci linii ciągłej na całym odcinku buspasa

– zamontowano znaki pionowe informujące o funkcjonowaniu buspasa na całej długości ulicy Małokackiej

– W ramach tej modernizacji przedłużyliśmy i dowiązaliśmy funkcjonujący buspas do głównego skrzyżowania ulicy Małokackiej z ul. Wielkokacką, Chwarznieńską, Rolniczą. To bardzo pozytywne informacje dla  pasażerów, którzy na co dzień poruszają się na tej trasie. Te dodatkowe pół kilometra buspasa poprawi płynność i czas dojazdu do domu, szkoły czy miejsca pracy. Liczymy, że tego typu udogodnienia transportowe zachęcą mieszkańców do korzystania z naszej gdyńskiej floty autobusowej – wskazuje prof. Marcin Wołek, radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Utworzenie nowego  odcinka buspasa na ulicy Małokackiej koordynowali inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. W realizację tego zadania byli zaangażowani pracownicy zajmujący się robotami drogowymi, sygnalizacją świetlną oraz oznakowaniem pionowym i poziomym.

Obecnie łączna długość wszystkich gdyńskich buspasów wynosi 8,8 km.

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu