Przejazdy techniczne w lecie – dbamy o sprzęt do zimowego utrzymania dróg

samochód do oczyszczania jezdni, widoczny napis "przejazd techniczny" za szybą, samochód wyjeżdża z bazy

Widzisz pojazd do utrzymania zimowego na ulicach Gdyni w sezonie letnim? To nic dziwnego! To przejazdy techniczne, które wykonujemy aby sprzęt pozostał sprawny i gotowy na sezon zimowy.

Mieszkańców mogą zdziwić widoczne na ulicach Gdyni pojazdy specjalne do zimowego utrzymania dróg. Samochody działu Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg są zaopatrzone w tabliczkę umieszczoną za szybą o treści „przejazd techniczny”. Sprzęt jest sprawdzany pod kątem technicznym przez cały rok, chcemy aby samochody „do zadań specjalnych” były sprawne i gotowe.

Pługo-piaskarki działu Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg wykonują takie przejazdy techniczne regularnie. Oczywiście w trakcie przejazdów technicznych nie jest używany pług – jest on zdemontowany. Stałym elementem pojazdów jest natomiast urządzenie z tyłu samochodu, które zimą wykonuje posyp.

Co sprawdzamy?

Podczas przejazdów technicznych sprawdzane są wszystkie elementy pojazdu oraz elementy zabudowy piaskarki. Testujemy w ten sposób wszystkie pługo-piaskarki działu LIZUD (12 pojazdów).

Letnie oczyszczanie dróg

Dział LIZUD pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Obecnie realizujemy prace w ramach letniego utrzymania dróg przy pomocy 15 pojazdów – jest to sprzęt LIZUD oraz firm zewnętrznych. Są to:

  • samojezdne zamiatarki jezdniowe,
  • zamiatarki ciągnione,
  • zamiatarki chodnikowe.

Na terenie Gdyni pracują również ekipy wykonujące czyszczenie ręczne.

W sezonie letnim prowadzimy zamiatanie mechanicznie na mokro (szczotki są zraszane wodą w celu ograniczenia pylenia) oraz oczyszczanie ręczne (tam, gdzie nie ma możliwości wjazdu, wąskie chodniki, schody). Zamiatane są ulice, ciągi piesze, rowerowe oraz miejsca w Strefie Płatnego Parkowania.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: