Przy ul. Wyszyńskiego powstanie wybieg dla psów

Przy ul. Wyszyńskiego powstanie wybieg dla psów // mat. prasowe UM Gdyni

Kolejna gdyńska dzielnica zyska przestrzeń aktywności dla czworonożnych pupili. Powstanie ona dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego na ul. Kardynała Wyszyńskiego w Chwarznie-Wiczlinie.

– Pomysł budowy wybiegu dla psów przy ul. Wyszyńskiego to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego, dzięki tej realizacji niezagospodarowany fragment teren w Chwarznie-Wiczlinie stanie się atrakcyjnym punktem spotkań lokalnej społeczności i miłośników czworonogów. Na wspomnianym terenie rozpoczęły się już prace przygotowawcze. Po zakończeniu robót, wybieg zostanie wyposażony w przeszkody i elementy małej architektury, ale zachowa swój „leśny” charakter – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Autorką zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego jest pani Dagmara Kass.

– To kolejny z projektów, który został wymyślony i wybrany przez mieszkańców w głosowaniu, a poza podstawową funkcją będzie też integrował osoby posiadające czworonogi. Miejsce w którym powstaje jest świetnie dobrane do swojego realizowanego przeznaczenia – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

W ramach prac na terenie przyszłego wybiegu dla psów ustawione zostaną słupki slalomowe oraz pochylnia dwuspadowa z tunelem. Takie przeszkody umożliwią tzw. „trening agility” z pupilem. Na terenie pojawią się również elementy małej architektury takie jak 4 ławki, na których odpoczną właściciele czworonogów czy kosze na śmieci (3 sztuki) i stojak rowerowy. Wszystko zostanie umieszczone na specjalnie ogrodzonym terenie. Projekt zostanie zrealizowany w oparciu o Standardy Dostępności dla Miasta Gdyni. Na fragmencie wybiegu powstanie również nowa nawierzchnia.

– Wybieg dla psów ma być nie tylko miejscem, gdzie właściciele będą mogli spuścić swojego pupila ze smyczy. Zaplanowano tu także montaż specjalnych urządzeń, które stworzą tor przeszkód, więc będzie to świetne miejsce do treningu czworonoga – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Budowa wybiegu dla psów zakończy się w listopadzie. Koszt prac to 127 885,56 zł.

Przypomnijmy, że inne wybiegi dla psów zrealizowane dzięki głosom w Budżecie Obywatelskim znajdują się przy ulicy Halickiej w Małym Kacku czy na skrzyżowaniu ulicy Rdestowej i Kameliowej na Dąbrowie.

Obecnie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni opiekuje się ośmioma wybiegami dla psów w Gdyni. Ich lokalizacje:

  1. Dąbrowa – ul. Kameliowa
  2. Mały Kack – ul. Halicka (las)
  3. Park przy ul. Spokojnej
  4. Orłowo – Park Kolibki
  5. Kamienna Góra – ul. Słowackiego (taras dolny)
  6. Oksywie – ul. Tucholska (w rej. bud. nr 1 i 5)
  7. ul. Godebskiego (w rej. bud. nr 10)
  8. ul. Błękitna (w rej. bud. nr 3)

Lista wybiegów dla psów oraz ich lokalizacje.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: