Redłowo. Ruszyły remonty nawierzchni

Nawierzchnie ulic, które będą remontowane // fot. ZDiZ

Trwa sezon remontowy na gdyńskich drogach. Drogowcy prowadzą intensywne prace w Śródmieściu, a już dziś (24 maja) rozpoczną kolejne prace na ul. Powstania Śląskiego. W drugiej połowie tygodnia przeniosą się na sąsiednią ulicę Powstania Wielkopolskiego. Dzięki nowej nawierzchni bitumicznej poprawi się standard i bezpieczeństwo jazdy. Remonty zakończą się w piątek 28 maja br.

– Nie zwalniamy tempa prac i korzystamy z wiosennej pogody, która umożliwia sprawne przeprowadzenie tego typu remontów. Prace na ulicach Powstania Śląskiego i Wielkopolskiego potrwają maksymalnie 5 dni. W efekcie remontów poprawimy stan najbardziej zniszczonych nawierzchni, dzięki czemu jazda w tym rejonie będzie płynna i bezpieczniejsza. Skorzystają nie tylko kierowcy z Redłowa, ale także pasażerowie linii autobusowych, które kursują na tej trasie – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W dniach 24-26 maja zostanie przeprowadzony remont nawierzchni odcinka jezdni na ul. Powstania Śląskiego (od nr 22 do końca zatoki autobusowej). Remont będzie polegał na frezowaniu, a następnie na wymianie nawierzchni bitumicznej.

Z kolei w dniach 27-28 maja ekipa remontowa przeniesie się na ul. Powstania Wielkopolskiego. Na tej ulicy drogowcy będą wymieniali nawierzchnię na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich obejmie fragment vis-a-vis sklepu Żabka, a drugi odcinek obejmie obszar od nr 89 do 91.

W związku z pracami drogowymi na ul. Powstania Śląskiego na Płycie Redłowskiej i brakiem możliwości przejazdu od godz. 7.00 w dniu 24 maja do końca dnia 26 maja br. (poniedziałek – środa), zostają wprowadzone trasy objazdowe dla autobusów linii 133, 192 i 252.

Wykonawcą prac jest Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: