Remont chodnika przy ul. Komandorskiej

Trwa remont chodnika przy ul. Komandorskiej

Przy ulicy Komandorskiej trwa remont chodnika. Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Dzielnicy Grabówek w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, otrzymanych od gminy w tej kadencji. Po konsultacjach z mieszkańcami ww. zadanie wskazane zostało, jako jedne z najważniejszych do realizacji w dzielnicowej przestrzeni. 

Zadaniem wykonawcy jest wymiana i utwardzenie nawierzchni chodnika o szerokości 2 metrów na odcinku od ul. Komandorskiej 39 do ul. Dembińskiego.

– To świetny przykład współpracy na linii miasto – mieszkańcy – Rada Dzielnicy. Dzięki wspólnym ustaleniom poprawiamy komfort i bezpieczeństwo pieszej komunikacji na Grabówku. Już niebawem wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z równej i bezpiecznej drogi – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu, koszt remontu to około 300 tys. złotych. Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Dzielnicy Grabówek, a koordynują ją inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

– To część zadania o pierwszym priorytecie w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Grabówek na lata 2019-2023. Na tym odcinku brakowało bezpiecznego i estetycznego chodnika, o jego utworzenie wnioskowali przede wszystkim mieszkańcy dzielnicy Grabówek, ale też mieszkańcy dzielnicy Leszczynki – mówi Aleksandra Hołomej, wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy Grabówek.

Niebawem rozpoczną się również kolejne prace realizowane dzięki środkom finansowym z Rad Dzielnic. To między innymi remont ciągu pieszo-jezdnego na ul. Owocowej czy wykonanie nawierzchni na parkingu przy ul. Godebskiego.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: