Remont nawierzchni 10 Lutego – koniec prac

nowa nawierzchnia asfaltowa oraz z kostki, w tle budynki iruch uliczny

Zgodnie z zapowiedzią, wraz z początkiem lipca Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakończył remont odcinka nawierzchni ul. 10 Lutego. W miejscu prac nie ma już utrudnień.

Wymiana nawierzchni ul. 10 Lutego była prowadzona na odcinku od ul. Zygmunta Augusta do ul. Władysława IV w kierunku Dworca Głównego. Prace rozpoczęły się na początku czerwca.

Roboty drogowe zostały podzielone na etapy. W pierwszym z nich, prace objęły ułożenie na nowo koski brukowej. Rozebrana została istniejąca nawierzchnia oraz podbudowa i wykonana została nowa. Następnie kostka brukowa została ułożona na nowo.

Drugi etap prac polegał na naprawie nawierzchni bitumicznej na wspomnianym fragmencie. Te prace z uwagi na zmiany w organizacji ruchu, zrealizowane zostały w trakcie jednego weekendu, gdy ruch był zdecydowanie mniejszy. Nawierzchnia została wymieniona również w rejonie skrzyżowań.

skrzyżowanie z nową nawierzchnią, widoczny asfalt, w tle budynki i ruch uliczny
Nowa nawierzchnia została wymieniona również w rejonie skrzyżowań // fot. ZDiZ

Z przyczyn technologicznych, po zakończeniu tych prac, w dalszym ciągu na wspomnianym odcinku ul. 10 Lutego niedostępna dla kierowców była nawierzchnia z kostki. Obecnie w miejscu prac nie ma już utrudnień.

– Podbudowa betonowa nawierzchni musiała uzyskać odpowiednią wytrzymałość. Zgodnie z zapowiedzią, cały remontowany odcinek został udostępniony kierowcom w nocy z poniedziałku na wtorek – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Gdy pozwolą na to warunki pogodowe, odtworzone zostanie oznakowanie poziome.

nowa nawierzchnia asfaltowa oraz z kostki, w tle budynki iruch uliczny
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakończył remont odcinka nawierzchni ul. 10 Lutego // fot. ZDiZ

Remont nawierzchni ul. 10 Lutego to jeden z priorytetów Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Po naprawie nawierzchni na placu Konstytucji i na ul. Dworcowej, to kolejny etap zmian w Śródmieściu Gdyni polegających na zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Prace na ul. 10 Lutego są realizowane w uzgodnieniu z miejskim konserwatorem zabytków, gdyż wspomniana ulica znajduje się w granicach historycznego układu urbanistycznego śródmieścia Gdyni, wpisanego do rejestru zabytków.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: