Remont nawierzchni na odcinku ul. 3 Maja

Odcinek ulicy 3 Maja, który będzie remontowany //fot.ZDiZ

We wtorek 15 grudnia rozpocznie się remont nawierzchni ulicy 3 Maja. Tym razem drogowcy będą prowadzili prace na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. 10 Lutego. Będzie to kolejny etap zmian w Śródmieściu w ramach strategicznego projektu „KLIMATyczne Centrum”. Prace mają zakończyć się przed sobotą 19 grudnia.

–  Ulica 3 Maja zmienia się na naszych oczach. Pierwszy wyremontowany odcinek na wysokości Cyganerii zyskał równą nawierzchnię, ścieżkę rowerową oraz nową zieleń. Teraz rozpoczynamy metamorfozę kolejnego 140 -metrowego fragmentu jezdni zmieniając jego nawierzchnię. To nasza kolejna realizacja prowadzona w ramach „KLIMATycznego Centrum”, która poprawi standard komunikacji w Śródmieściu naszego miasta – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Remont nawierzchni będzie prowadzony na odcinku od ul.Starowiejskiej (bez skrzyżowania) do ul. 10 Lutego (bez skrzyżowania). Ekipa drogowa z firmy Eurovia Polska S.A. wymieni warstwę bitumiczną jezdni. Nowa warstwa nawierzchni zostanie wzmocniona siatką przeciwspękaniową. Wcześniej PEWIK wymienił przyłącza wodociągowe na wysokości przystanku autobusowego o nazwie Starowiejska 02.

Na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Zgody zaplanowano ułożenie warstwy ścieralnej. Natomiast na odcinku od ul. Zgody do ul. 10 Lutego zostaną ułożone dwie warstwy bitumiczne (wiążąca i ścieralna). Warstwa wiążąca będzie wykonana z mieszanki mineralno-bitumicznej grysowej, natomiast warstwa ścieralna z mastyksu grysowego SMA.

Harmonogram robót wygląda następująco:

– frezowanie nawierzchni 15 – 16 grudnia

– regulowanie urządzeń 16- 17 grudnia

– układanie nawierzchni 17- 18 grudnia

– Podczas prac będą pojedynczo zamykane pasy ruchu, dlatego też prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu – tłumaczy inż. Tomasz Delekta, nadzorujący to zadanie z ramienia Zarządu Dróg i Zieleni.

Szacunkowy koszt to 260 000 zł brutto

KLIMATyczne Centrum to szereg inwestycji, które zmienią przestrzeń miejską w bardziej przyjazną dla mieszkańców. Bezpieczne przejścia dla pieszych, trasy rowerowe, miejsca relaksu w otoczeniu zieleni. Plan KLIMATycznego Centrum obejmuje lata 2020-21, a przewidziany budżet wynosi 18 milionów złotych.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu