Remont nawierzchni ulicy Unruga

Nawierzchni ulicy Unruga, po bokach pas zieleni // fot. #DzielnicewGdyni

Kończy się sezon wakacyjny, ale drogowcy z Zarządu Dróg i Zieleni nie kończą sezonu remontowego. W czwartek 3 września br. rozpoczną się roboty na 180 – metrowym fragmencie ulicy Unruga. To już kolejny remont drogowy, w efekcie którego poprawi się stan nawierzchni ważnego układu komunikacyjnego w północnych dzielnicach Gdyni.

– Nie zwalniamy tempa robót na gdyńskich drogach. Trwa remont ulic Arciszewskich. Zakończyliśmy remont odcinka ulicy Dąbka, Hutniczej oraz Morskiej. Teraz przystępujemy do wymiany nakładki na 180-metrowym odcinku ulicy Unruga. W tej okolicy niedawno przebudowaliśmy układ drogowy na rondzie ulic Czernickiego/ Unruga / Złotej / Puckiej oraz wybudowaliśmy chodnik i 2 platformy przystankowe wzdłuż ulicy Czernickiego. Remont nawierzchni będzie zatem kolejną inwestycją podnoszącą komfort i bezpieczeństwo jazdy w tym rejonie. To szczególnie ważne dla mieszkańców Pogórza i Obłuża, którzy pokonują te trasę w codziennej drodze do pracy czy szkoły – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach tej inwestycji zostanie wyremontowany odcinek ulicy Unruga od budynku numer 184 do numeru 178, o długości ok. 180 metrów. Drogowcy zaplanowali wymienić na tym fragmencie dwie warstwy nawierzchni na całej szerokości jezdni. Istniejąca nawierzchnia bitumiczna będzie sfrezowana. W kolejnym etapie zaplanowano ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Wykonawca remontu przeprowadzi także regulację istniejących urządzeń, czyli krat i studni.

– Bardzo mnie cieszą zmiany w infrastrukturze drogowej na Pogórzu. Rondo przy ul. Puckiej udrożniło newralgiczne skrzyżowanie w naszej dzielnicy. Obecnie przystępujemy do remontu odcinka ul. Adm. J. Unruga od strony ronda. Droga uzyska nową nawierzchnię, dla mieszkańców to nie tylko poprawa stanu technicznego, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego – mówi Elżbieta Sierżęga, radna Gdyni.

Prace drogowe na ulicy Unruga maja potrwać do 5 września br.

Zarząd Dróg i Zieleni jako jednostka koordynująca remont zapowiada wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Będzie on sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Koszt remontu to ok. 215 tysięcy złotych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu