Remont odcinka al. Zwycięstwa

Odcinek al. Zwycięstwa, gdzie zostanie przeprowadzony remont // mat.pras. #dzielnicewGdyni

Około miesiąca potrwa wymiana warstw bitumicznych nawierzchni wraz z krawężnikiem na odcinku al. Zwycięstwa. To kolejny remont infrastruktury drogowej, który poprawi płynność oraz jakość jazdy na jednym z kluczowych ciągów komunikacyjnych miasta.

W różnych rejonach Gdyni trwają obecnie intensywne roboty drogowe. Prowadzone są na wybranych odcinkach ulic czy obiektach inżynieryjnych, które wymagają interwencji remontowej. Większość robót wykonywana jest tzw. metodą nakładki, która umożliwia sprawne przeprowadzenie prac przy zachowaniu przejezdności danego odcinka.

– Mamy już za sobą kilka ważnych modernizacji na głównych ciągach Gdyni. Wyremontowaliśmy fragmenty ulicy Morskiej, Unruga, płk. Dąbka. Trwają prace na dylatacjach Estakady Kwiatkowskiego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczynamy kolejną ważną inwestycję drogową na głównej arterii miasta. Prace budowlane na 200- metrowym odcinku  al. Zwycięstwa potrwają około miesiąca, co oznacza, że jeszcze w tym roku kierowcy będą mogli skorzystać z wyremontowanej jezdni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace budowlane w ciągu al. Zwycięstwa rozpoczną się 12 listopada. Będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Weteranów do posesji nr 171 w kierunku Centrum. Planowana jest wymiana warstw bitumicznych jezdni, krawężnika oraz opaski.

Roboty zostaną wykonane w trzech etapach. W pierwszym okresie zostanie zamknięty prawy pas al. Zwycięstwa w kierunku Centrum. W tym czasie wykonawca planuje ułożenie krawężników i wykonanie warstwy nawierzchni wiążącej. Zamknięty zostanie wyjazd z ul. Weteranów. W miarę możliwości zostanie utrzymany wjazd na posesję nr 173.

W drugim etapie robót zostanie zamknięty lewy pas ruchu wraz z pasem do zawracania. W tym czasie będą wykonane wszystkie roboty drogowe, łącznie z warstwą ścieralną. Ostatnia faza prac będzie przebiegać na prawym pasie, gdzie zostanie wykonana warstwy ścieralna – wyjaśnia inż. Bożena Młodzianowska, która z ramienia Zarządu Dróg i Zieleni, będzie nadzorować tę inwestycję.

Modernizację przeprowadzi firma MTM S.A., które planuje zakończyć roboty w połowie grudnia br.

Koszt modernizacji to ok. 850 000 zł.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu