Remont przejścia podziemnego pod ul. Morską – rozpoczęły się prace przygotowawcze

ruch uliczny, droga a na niej ustawione oznakowanie w postaci słupków

W czwartek rozpoczęły się prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu związanych z remontem przejścia podziemnego pod ul. Morską. W ramach prac, wzmocniona zostanie konstrukcja tunelu, zbudowana zostanie również winda. Pierwsze zamiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w czerwcu.

W połowie maja ZDiZ podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna. Prace zrealizuje firma Strabag, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i zobowiązała się wykonać zadanie za 5 199 265,50 zł.

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego codziennie korzystają turyści i mieszkańcy. Przejście podziemne zostało zbudowane w latach 60, a ostatni remont w ramach prac utrzymaniowych przeszło w 2012 r. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny. Celem prac jest wzmocnienie konstrukcji przejścia i zabezpieczenie jej przed między innymi przeciekaniem.

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie realizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej zostaną wprowadzone w czerwcu. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian, między innymi montowane jest oznakowanie, demontowane są elementy infrastruktury drogowej.

W pierwszych dniach czerwca na wysokości remontowanego przejścia wprowadzone zostanie zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu w kierunku centrum. Jadąc w drugim kierunku, od strony centrum, w dalszym ciągu dostępne będą dwa pasy ruchu, ale zostaną one przesunięte – w rejonie przejścia podziemnego prowadzone będą już prace budowlane i konieczne będzie przesunięcie ruchu na fragmencie ul. Morskiej. Na czas prac, przejście podziemne będzie dostępne dla ruchu pieszego, zwężone zostanie jedynie wejście do przejścia podziemnego od strony dworca.

O dokładnej dacie wprowadzenia zmian będziemy informować w osobnym komunikacie. Przypomnijmy, że prace potrwają około 9 miesięcy i będą podzielone na etapy, tak aby zminimalizować utrudnienia. Przejazd ul. Morską prez cały okres prac będzie możliwy.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: