Rozpoczęła się budowa bazy LIZUD

Pomarańczowa koparka ora inżynierowie na placu budowy bazy technicznej //fot.ZDiZ

31 sierpnia br. na działce przy ul. Starochwaszczyńskiej rozpoczęła się budowa bazy południowej Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg. Na miejscu ponad 4-milionowej inwestycji byli obecni przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni oraz firmy Eurovia Polska S.A. Na placu budowy pojawił się już pierwszy sprzęt, który oczyszcza teren 0,6 hektarowej działki.

– W najbliższych dniach będziemy prowadzić prace polegające na odhumusowaniu. Konieczne będą też rozbiórki wszystkich nawierzchni betonowych oraz istniejących na terenie działki kanałów sieci deszczowej i sanitarnej. W kolejnym etapie zaplanowaliśmy korytowanie nawierzchni – tłumaczy Wojciech Przybyłowski, kierownik budowy.

– Będziemy cyklicznie monitorować postęp prac. Eurovia to doświadczony i sprawdzony partner, który przeprowadził na terenie Gdyni wiele udanych inwestycji. Liczymy zatem, że wszystkie prace będą wykonane w zadeklarowanym terminie, aby zagwarantować nam pełną gotowość zimową do utrzymania głównych ciągów komunikacyjnych naszego miasta – mówi Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Zgodnie z zapisami umowy Eurovia Polska S.A. ma 77 dni kalendarzowych na przygotowanie bazy w pełnej funkcjonalności.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu