Rozpoczęliśmy remont u. Owocowej na Dąbrowie

Remontowany odcinek ul. Owocowej

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął remont ul. Owocowej. Inwestycja jest realizowana ze środków Rady Dzielnicy Dąbrowa w ramach zadań inwestycyjno-remontowych, otrzymanych od gminy w tej kadencji.

– W trakcie konsultacji z mieszkańcami, to właśnie remont ul. Owocowej został wskazany, jako jedna z najważniejszych inwestycji do realizacji w dzielnicy. Prace na ul. Owocowej będą polegały na wymianie nawierzchni i będą przeprowadzone na odcinku od ul. Truskawkowej, do końca ul. Owocowej – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja pochłonie około 700 tys. złotych, prace są realizowane ze środków Rady Dzielnicy Dąbrowa.

– O wymianę nawierzchni w tym miejscu wnioskowali przede wszystkim mieszkańcy, podczas konsultacji tą inwestycje wskazało najwięcej osób, co pozwoliło nadać jej pierwszy priorytet, co oznacza że właśnie tutaj najbardziej zależy im na zmianach – mówi Bartosz Grube Radny Dzielnicy Dąbrowa.

Aktualnie nawierzchnia na wspomnianym odcinku składa się z kostki oraz płyt betonowych. W ramach inwestycji nawierzchnia zostanie wymieniona. Na ul. Owocowej pojawi się nowa, równa i bezpieczna nawierzchnia z kostki betonowej Aquaton. To proste, popularne i ekologiczne rozwiązanie do stosowania w miejscach, w których wymagane jest szybkie odprowadzenie wód opadowych. Prace potrwają około półtora miesiąca.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: