Rozpoczyna się budowa bazy północnej LIZUD

26 lipca br., przy ul. Północnej, nastąpiło oficjalne przekazanie placu, na którym jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa drugiej bazy technicznej Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg. To stąd będą wyjeżdżały pługo-posypywarki oddelegowane do utrzymania m.in. północnych dzielnic Gdyni.

Na miejsce inwestycji przybyło kierownictwo gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz wykonawcy – firmy Eurovia Polska S.A., inspektor nadzoru budowlanego – pan Ryszard Gad oraz projektant bazy- pan Krzysztof Linke. Na placu budowy był także obecny pan Jarosław Malinowski- prezes firmy FOX Recykling, która jest bezpośrednim sąsiadem nowej bazy. Na mocy porozumienia pojazdy specjalne będą przejeżdżać przez działkę oraz korzystać z wagi, znajdującej się właśnie na terenie firmy FOX.

(…) Druga baza LIZUD jest dla miasta krytycznie potrzebna, cieszę się, że rozpoczynamy jej budowę ze sprawdzonym wykonawcą. Tak więc teraz oczekujemy już tylko terminowej i sprawnej realizacji bazy północnej – podkreślił Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Jeszcze w tym tygodniu na działce przy ul. Północnej pojawi się pierwszy sprzęt i zgodne z ustalonym harmonogramem rozpoczną się roboty ziemne.

Zgodnie z zapisami umowy Eurovia Polska S.A. ma przygotować bazę w pełnej funkcjonalności i wybudować  na jej terenie wszystkie wskazane w projekcie elementy do dnia 24 października br.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: