Rusza budowa parku przy ul. Dantyszka

Tablica z nazwą ulicy Dantyszka

Firma Platan zajmie się przebudową terenu pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2, 4 i 8. W efekcie tych prac do końca maja tego roku powstanie park o powierzchni ok. 4700 m2. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni przygotował już umowę na realizację tego projektu.

W ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego powstała dokumentacja projektowa dla zadania o nazwie: „Utworzenie parku pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2, 4 i 8”. Jednak ze względu na plany budowy drogi do pobliskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej, dokumentacja musiała zostać skorygowana. Wprowadzenie poprawek i nowe pozwolenia wydłużyły proces projektowania, a tym samym przesunęły termin realizacji tej inwestycji.

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Leszczynek. Jeszcze w tym roku ich sąsiedzka przestrzeń przy ulicy Dantyszka zyska nowe życie. Będzie estetycznie i zielono, a co najważniejsze zaplanowane nasadzenia wygłuszą ruch samochodowy dobiegający z Estakady. To ważna dzielnicowa inwestycja, która świetnie wpisuje się w gdyńską proekologiczną i proklimatyczną strategię – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Tak obecnie wygląda teren, gdzie powstanie park// fot.gdynia.pl
W pierwszym etapie wykonawca zajmie się wycinką wybranych drzew, które zostaną zastąpione tzw. nasadzeniami kompensacyjnymi. Wszystkie działania w zakresie tzw. „prac zielonych” zostały ustalone w ścisłej współpracy z Wydziałem Ogrodnika Miasta. To również ten wydział zadba o renowację trawnika i nowe nasadzenia w postaci traw, bylin i innych krzewów. Kolejnym zadaniem wykonawcy będzie uporządkowanie terenu, polegające m.in na rozbiórce fundamentów po starych garażach. Zgodnie z dokumentacją projektową na terenie parku zostaną też wytyczone ścieżki żwirowe, w ciągu których pojawią się ławki oraz estetyczne kosze na śmieci. Elementem zagospodarowania tej przestrzeni będą słupki wygradzające park od strony wieżowców. Zabezpieczą one teren przed ewentualnymi próbami parkowania.

Zgodnie z pomysłem i intencją pomysłodawczyni tego projektu, pani Izabeli Nieżorawskiej, park będzie pełnił nie tylko funkcję estetyzującą. Ma on być wspólną przestrzenią integrującą społeczność sąsiedzką tej części Leszczynek.

Zarząd Dróg i Zieleni planuje odbiór zrealizowanej inwestycji pod koniec II kwartału 2020 roku.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu