Rusza dezynfekcja kolejnych dzielnic

Mapka pokazujące, które dzielnice będą dezynfekowane w maju i czerwcu br. // mat.pras.

Na liczniku ma już prawie 90 km zdezynfekowanych chodników. Mowa o miejskiej polewaczce, która odkaża ciągi piesze, skwery oraz miejskie ławki i kosze na śmieci. W ubiegłym tygodniu komunalny sprzęt działał na Leszczynkach oraz Grabówku.

Polewaczka zdezynfekowała chodniki na ul. Morskiej – odcinek od Dworca Gdynia Główna do ul. Kalksztajnów w obu kierunkach, ulicę Okrzei – odcinek od ul. Mireckiego do ul. Kalksztajnów oraz odcinki ulic Komandorskiej i Grabowo.

–  W tym tygodniu polewaczka pojawi się na Witominie i Chwarznie – Wiczlinie. A w pierwszym tygodniu czerwca zdezynfekuje wybrane lokalizacje na Dąbrowie, Karwinach, Małym Kacku i Wielkim Kacku. Chcemy, aby wszystkie najważniejsze ciągi piesze zostały odkażone, ponieważ mieszkańcy coraz liczniej korzystają z nich podczas spacerów czy codziennych zakupów. Dlatego też konsekwentnie dezynfekujemy kolejne gdyńskie dzielnice – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Dezynfekcja chodników na Grabówku i Leszczynkach // fot. ZDiZ

Warto dodać, że dezynfekcja jest skuteczna tylko wtedy, gdy panują odpowiednie warunki atmosferyczne. Opady deszczu uniemożliwiają pracę polewaczki. Dlatego też harmonogram prac może być w wyjątkowych przypadkach modyfikowany.

Komunalny sprzęt wykorzystuje do dezynfekcji m.in. preparat na bazie stabilizowanego chloru aktywnego. Środek ten jest powszechnie stosowany do dezynfekcji powierzchni zewnętrznych w branży spożywczej oraz farmaceutycznej. Środki te mogą wywoływać reakcję podrażnieniową. Dlatego też ekipa dezynfekująca ostrzega pieszych i zaleca nie zbliżanie się do rejonu prowadzenia prac.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu