Rusza przebudowa placu zabaw przy ul. Rumskiej

BO ul.Rumska // mat.pras. #dzielnicewGdyni

Kolejna rekreacyjna przestrzeń na Pustkach Cisowskich–Demptowie przejdzie metamorfozę. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego doposażony zostanie plac zabaw oraz wybudowana zostanie siłownia zewnętrzna przy ul. Rumskiej. Prace rozpoczną się w poniedziałek.

– Dwie strefy aktywności, które powstaną na Pustkach Cisowskich-Demptowie są odpowiedzią na oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców dzielnicy. Nowocześnie zaprojektowane strefy zabaw i rekreacji będą oferować atrakcyjny i bezpieczny sprzęt, który zachęci starszych i młodszych do różnorodnych aktywności – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja zakłada budowę placu do ćwiczeń, czyli tzw. siłowni „pod chmurką” oraz doposażenie istniejącego placu zabaw. O realizację tych projektów zabiegała pani Emila Rogała, mieszkanka Pustek Cisowskich-Demptowa, która jest autorką wielu zwycięskich projektów, które zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Place zabaw i siłownie zewnętrzne to projekty, które co roku cieszą się popularnością podczas głosowań Budżetu Obywatelskiego. Bardzo nas cieszy, że wśród mieszkańców widać dużą potrzebę spędzania czasu na świeżym powietrzu. Strefy zostały tak zaprojektowane, aby spełniały standardy dostępności dla miasta Gdyni. Nowe przestrzenie będą funkcjonale dla wszystkich osób, również tych z niepełnosprawnościami – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Projekt zakłada utwardzenie terenu nowej siłowni „pod chmurką” nawierzchnią gliniasto-żwirową typu parkowego pod urządzeniami siłowymi. W strefach ćwiczeń i zabawy pojawią się trawniki i bezpieczne nawierzchnie żwirowe i syntetyczne. Przebudowane zostanie również ogrodzenie placu zabaw.

Na funkcjonującym już placu zabaw pojawią się bezpieczne urządzenia zabawowe. Plac zabaw zyska urządzenie obrotowe, trampolinę terenową, a zjeżdżalnia zostanie doposażona w chwyty wspinaczkowe i liny. Na placu nie zabraknie elementów małej architektury. Nowa strefa ćwiczeń będzie sąsiadować z przestrzenią zabawy. Na jej terenie zamontowane zostaną słupki wsporcze, wahadło, orbitrek, koła tai-chi oraz zestaw drążków. Trzy istniejące słupy oświetleniowe zostaną wyposażone w naświetlacze typu LED, dzięki którym nawet po zmroku mieszkańcy będą mogli bezpiecznie użytkować nowe strefy aktywności.

Prace przy ul. Rumskiej rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Budżet Obywatelski Gdynia
Budżet Obywatelski

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: