Rusza remont ulicy Atlasa

Ta obecnie wygląda ulica Atlasa na Chwarznie-Wiczlinie // fot. ZDiZ

Do końca listopada ma potrwać przebudowa osiedlowej ulicy Atlasa na Chwarznie – Wiczlinie. Powstanie tam m.in. nowa kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie, nawierzchnia z kostki brukowej. Mieszkańcy zyskają też małą architekturę w postaci przysiadaków oraz estetyczną zieleń. Na początku sierpnia budowlańcy wbiją tam przysłowiową łopatę.

Przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego cieszył się dużym zainteresowaniem firm budowlanych. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni otrzymał sześć ofert. Najkorzystniejsze warunki finansowe przedstawiła gdyńska firma MTM S.A., która ma na swoim koncie wiele udanych realizacji na terenie całej Gdyni. Jej oferta opiewała na kwotę 880 453, 80 zł. Dodatkowy przetarg został przeprowadzony na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją oraz w okresie gwarancji i rękojmi tej inwestycji. Tu najkorzystniejszą ofertę w wysokości 28 800 złotych złożyła firma R.G. Nadzory Usługi Budowlane Ryszard Gad.

– Ta prawie milionowa inwestycja zagwarantuje mieszkańcom ul. Atlasa bezpieczeństwo i komfort. Ma to niebagatelne znaczenie podczas nawalnych deszczów. Dzięki sprawnej kanalizacji deszczowej anomalie pogodowe nie będą zagrożeniem dla posesji zlokalizowanych na tej ulicy. Z kolei pozostałe działania remontowe w zakresie robót drogowych, energetycznych i estetyzujących sprawią, że standard użytkowania tej przestrzeni zapewni nową jakość. Liczymy, że przebudowa przebiegnie zgodnie z założonym harmonogramem i na koniec roku oddamy w ręce mieszkańców kompleksowo wyremontowaną ulicę – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przebudowa zostanie wykonaną na podstawienia dokumentacji projektowej, którą przygotowała Pracownia Projektowa Maxprojekt Mateusz Jezierski.

Na ul. Atlasa zaplanowano:

– wykonanie kanału deszczowego o długości 283 metrów

– zmodernizowanie 331 metrów linii kabli oświetleniowych

– ułożenie ok. 2000 m2 nowej nawierzchni z kostki kamiennej i betonowej kostki brukowej

– odtworzenie ok. 300 m2 nawierzchni jezdni z płyt betonowych ażurowych

– zamontowanie 8 nowych słupów latarni

– zasianie trawnika o pow. ponad 300 m2

– postawienie 6 przysiadaków

– ustawienie nowego oznakowania pionowego i poziomego

– Przed chwilą odwiedzaliśmy budowę ulic Jowisza i Marsa, a dzisiaj zaczynamy kolejną inwestycję o bardzo podobnej charakterystyce – całkowitemu przeobrażeniu zostanie poddana ulica Atlasa. Dzięki tym realizacjom kolejne ulice zyskują docelowy charakter, a harmonogram pozwala minimalizować utrudnienia. Co jest dla mnie bardzo ważne – po raz kolejny wybrana w przetargu oferta była niższa jak zakładany kosztorys. To świetny czas na prowadzenie inwestycji i jestem o tym przekonany, że kolejne czekają nas niebawem! – mówi Jakub Ubych, radny miasta i przewodniczący komisji.

W ramach robót wodociągowych będzie wykonana regulacja urządzeń podziemnych i nadziemnych m.in. hydrantów podziemnych, zasuw gazowych  czy  studni teletechnicznych. Wykonawca zadba o to, aby przyłącza wodociągowe kolidujące z zaprojektowaną siecią kanalizacji deszczowej były przebudowane.

Zakres tej inwestycji zakłada także rozbiórki fragmentów ulicy Artemidy. Będzie to niezbędne do wykonania kanalizacji deszczowej na ulicy Atlasa. Wykonawca, po zakończeniu prac instalacyjnych, zadba o odtworzenie nawierzchni.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: