Ruszył remont kładki nad ul. Podjazd

Remont kładki pieszej nad ul. Podjazd // fot. ZDiZ

Druga połowa marca obfitowała w szereg działań remontowych na gdyńskich drogach. Zdominowały ją pozimowe naprawa głównych jezdni oraz osiedlowych uliczek. Kwiecień zwiastuje nowe realizacje nie tylko na ciągach drogowych. Drogowcy z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni wykorzystują dobrą pogodę na remonty ciągów pieszych, które ruszyły dziś na kładce nad ul. Podjazd.

Remontowana kładka ma długość 40 metrów i jest szeroka na 4,89 m. Stan jej nawierzchni wymagał przeprowadzenia prac budowlanych, które wymagały odpowiednich temperatur. W ramach robót zaplanowano bowiem nie tylko usunięcie asfaltu, ale też m.in. odmalowanie balustrad na całej jej długości.

– Za nami pierwsza tura wiosennych remontów dróg. Udało się zrealizować wiele ważnych robót drogowych na terenie całego miasta. Zgodnie z zapowiedzią nie zwalniamy tempa i już dziś zainicjowaliśmy kolejne prace. Remontujemy nawierzchnię kładki nad ul. Podjazd. To inwestycja, której celem jest bezpieczny i komfortowy ruch pieszy. Już w lipcu tego roku mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z odnowionej kładki – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W kolejnym etapie robót ekipa budowlana zajmie się wyrównaniem powierzchni kładki na całej jej powierzchni (ok. 190 m2). Następnie zaplanowane jest ułożenie żywicy epoksydowej. Wykonawca robót nie zdecydował się na całkowite zamknięcie kładki. Ze względu na odbywający się ruch pieszy prace będą wykonywana połówkami.

Planowany termin zakończenia robót to koniec czerwca br.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu