Ruszył remont schodów na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Ruszył remont schodów na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Rozpoczął się remont schodów zlokalizowanych pomiędzy ul. Kopernika, ul. Ujejskiego i ul. Orzeszkowej. Schody zyskają nową nawierzchnię, podjazdy dla wózków oraz konstrukcję.

Zaplanowane prace obejmą całe schody w pobliżu Parafii św. Antoniego na Wzgórzu św. Maksymiliana.

– Inwestycja będzie polegała na wymianie nawierzchni schodów. Wymieniona zostanie również cała konstrukcja obiektu oraz podjazdy dla wózków. Celem jest poprawa bezpieczeństwa, ale również estetyki. Ze schodów na co dzień korzysta wielu mieszkańców Gdyni – chcemy aby były wygodne i bezpieczne – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Schody na czas prac będą niedostępne, w miejscu robót rozstawione zostały już tablice informujące o utrudnieniach.

– W trakcie prowadzonego remontu schody będą wyłączone z użytkowania, dlatego prosimy mieszkańców o korzystanie z innych ciągów pieszych. W miejscu prac pojawiły się już tabliczki wskazujące alternatywne możliwości przejścia innymi ciągami pieszymi w okolicy – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w ramach bieżącego utrzymania.

– Roboty rozpoczęły się we wtorek i będą wykonywane etapami. Chcemy je zrealizować możliwie jak najszybciej, aby zminimalizować ew. utrudnienia. Wykonawca deklaruje wykonanie prac w ciągu 3-4 tygodni – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: