Ruszył remont ulicy Niskiej

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął kolejną inwestycję drogową na Witominie. To dobre wiadomości dla mieszkańców ulicy Niskiej, którzy dzięki zaplanowanemu remontowi zyskają lepszy dojazd do swoich posesji oraz równe i bezpieczne chodniki.

Roboty drogowe obejmą konkretny fragment ulicy Niskiej (od ulicy Hodowlanej do ulicy  Pionierów) o łącznej długości około 240 metrów. Przypomnijmy, że w 2018 roku właśnie na tym odcinku ulicy Niskiej wyremontowano kanalizację deszczową. W ramach prac zainstalowano 178,5 metrów bieżących kanału, 6 studni, 8 wpustów i 40 metrów bieżących przykanalików.

remont ulicy Niskiej

– Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z mieszkańcami, wracamy na ulicę Niską z robotami drogowymi. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ze środków finansowych Rady Dzielnicy Witomino, wymieniliśmy na tym odcinku kanalizację deszczową. Teraz ulica zyska nową, równą nawierzchnię z podbudową oraz bezpieczne chodniki. Koszt obecnych robót to 700 tysięcy złotych, które zostaną sfinansowane z budżetu miejskiego – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach remontu tego fragmentu ulicy Niskiej zostanie położonych:

– 13 875 sztuk kostki chodnikowej,

– 3000 metrów kwadratowych nawierzchni bitumicznej (dwie warstwy),

– 480 metrów bieżących krawężnika,

– 40 sztuk regulacji studzienek kanalizacyjnych, teletechnicznych

Z rozpoczęcia prac drogowych będą zadowoleni mieszkańcy Niskiej, którzy od dawna zgłaszali potrzebę gruntowanej modernizacji swojej ulicy.

– Kompleksowy remont ulicy Niskiej na odcinku od ul. Hodowlanej do ul. Pionierów był  najważniejszym zadaniem inwestycyjnym zaplanowanym przez Radę Dzielnicy Witomino – Leśniczówka pod przewodnictwem Marka Szymańskiego. Na tę przebudowę od wielu lat czekali też mieszkańcy czterech wieżowców i wielu domów jednorodzinnych zlokalizowanych właśnie na tym odcinku ulicy. Jesteśmy przekonani, że po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort ich życia, dlatego też z radością witamy rozpoczęcie II etapu remontu – mówi Jolanta Prorok, Wiceprzewodnicząca Zarządu Dzielnicy Witomino.

Zadowolenia z rozpoczynającej się inwestycji nie kryje też Jakub Ubych, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Dzielnic.- Inwestycja zmieniająca oblicze ul. Niskiej jest wzorcowym przykładem współdziałania Rady Dzielnicy oraz pionu inwestycyjnego Urzędu Miasta. Konsultacje z mieszkańcami, etapowanie i synergia środków finansowych pozwoliła na całkowitą zmianę oblicza. Dzięki wspólnemu projektowaniu inwestycja będzie uzupełniała niebawem rozpoczynające się prace związane z ul. Hodowlaną.

– Mając na uwadze jesienne warunki pogodowe chcemy jak najszybciej zakończyć prace ziemne. Wszystko po to, aby w połowie grudnia tego roku, oddać do użytku mieszkańców kompleksowo wyremontowaną ulicę – mówi Damian Jastrzębski nadzorujący tę modernizację z ramienia gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu