Ruszyła wymiana ławek na Bulwarze Nadmorskim

wymiana ławek

Dziś zakończył się demontaż ławek na Bulwarze Nadmorskim. W ich miejsce, w najbliższym czasie zamontowane zostaną nowe elementy małej architektury. Zmiany zajdą również w dzielnicach Gdyni.

– W ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego ustawimy 100 nowych ławek. Ich montaż rozpocznie się tuż po świętach Bożego Narodzenia – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim ustawionych zostanie 100 ławek betonowo-drewnianych. Część z nich (około 30 szt.) będzie posiadać podłokietniki, tym samym będą one przystosowane do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

– Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakupił również około 40 szt. nowych ławek metalowo-drewnianych, które zostaną ustawione na terenie gdyńskich dzielnic. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, montaż nowych elementów małej architektury w dzielnicach rozpocznie się po Nowym Roku – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Nowe ławki pojawią się między innymi na terenie Orłowa, Wzgórza Św. Maksymiliana, Pogórza czy Babich Dołów. Zadanie będzie finansowane ze środków Rad Dzielnic, które wskazały lokalizacje.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: