Ruszyły roboty na placu zabaw w Wielkim Kacku

Koparki oraz zdemontowane urządzenia zabawowe na placu przy ul. Gryfa Pomorskiego // fot. ZDiZ

Firma Educarium rozpoczęła demontaże urządzeń zabawowych na fikakowskim placu zabaw. Na terenie budowy pracują już koparki. Prowadzą prace ziemne, które umożliwią położenie nowych nawierzchni piaskowych i poliuretanowych. Plac przy ulicy Gryfa Pomorskiego będzie kolejnym miejscem, który przejdzie metamorfozę dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

Przebudowywany plac zabaw to popularne miejsce spotkań i integracji. Obok niego zlokalizowane są punkty usługowe, boisko oraz siłownia zewnętrzna. Mali mieszkańcy osiedla Fikakowo bardzo chętnie odwiedzają ten rejon i teraz z niecierpliwością oczekują finału prac. Przy dobrych warunkach pogodowych wykonawca modernizacji ma szansę zakończyć roboty nawet w drugiej połowie lipca.

– Wiosna to optymalny czas na prowadzenie inwestycji polegających na robotach ziemnych. Liczymy zatem, że wykonawca sprawnie przeprowadzi wszystkie etapy prac, aby jeszcze tego lata udostępnić ten plac dzieciom. A jest na co czekać, bo po modernizacji maluchy będą miały do dyspozycji nowoczesne i przyjazne miejsce zabaw. Plac będzie oferował nie tylko bezpieczne i bardzo estetyczne urządzenia zabawowe, ale również nowe ławki czy wiatę chroniącą przed upałami. Zadbamy też o zieleń i nowe nasadzenia w postaci klonów. Krótko mówiąc na Fikakowie powstanie fantastyczna przestrzeń spotkań i integracji – wylicza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przebudowany plac zabaw, o powierzchni ponad 1000 m2, będzie oferował następujące urządzenia zabawowe:

 • Bujaki sprężynowe
 • Stolik ogrodniczy
 • Piaskownicę modułową z wkładem Dino
 • Zestaw zabawowy
 • Równoważnię
 • Zestaw 5 huśtawek (siedzisko bocianie gniazdo, „deseczka”, kubełkowe)
 • Karuzelę na sprężynie
 • Obrotową rolkę
 • Zestaw sprawnościowy
 • Słupek gumowy (różne wysokości)
 • Sześcian gumowy
 • Figurę gumową
 • Gry podwórkowe

– Przebudowa tego placu zabaw przyniesie korzyści nie tylko najmłodszym mieszkańcom dzielnicy. Miejsce to zostanie zmodernizowane według naszych gdyńskich standardów dostępności. Urządzenia zabawowe i nowe nawierzchnie będą bowiem nie tylko bezpieczniejsze, ale też bardziej przyjazne i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Dbamy o to, aby każda przebudowa podnosiła walory ładu przestrzennego oraz integrowała lokalną społeczność – mówi Anna Szpajer, radna miasta Gdyni.

– W przyszłym tygodniu planujemy układanie obrzeży i przygotowanie podbudowy. Na początku czerwca przyjadą pierwsze urządzenia zabawowe, ale przed ich montażem będziemy wylewać nawierzchnie poliuretanowe. Elementy małej architektury otrzymamy od producenta na początku lipca i wtedy rozpoczniemy jej instalację. W ramach projektu zasadzimy nowe drzewa oraz pnącza. Oczywiście zadbamy o renowacje istniejącego trawnika – wyjaśnia Łukasz Szymborski z firmy Educarium, który koordynuje ten projekt.

Wnioskodawczyniami tego projektu z Budżetu Obywatelskiego są panie Marta Śmiechowska oraz Paulina Szuflitowska.

Projekt przebudowy nadzorowany jest przez Referat ds. Małej Architektury Miejskiej gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Koszt przebudowy placu zabaw to 450 110 złotych brutto.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: