Są oferty na przebudowę zatok autobusowych

Zatoki autobusowe, które przejda modernizację // fot. ZDiZ

Coraz bliżej wyłonienia wykonawców przebudowy dwóch zatok autobusowych. Wybrane zatoki znajdują się przy przystankach: „Obłuże Centrum 05/Estakada Kwiatkowskiego” kierunek Morska oraz „al. Zwycięstwa – Powstania Styczniowego / Weteranów” kierunek Centrum. To kolejna inwestycja, która podniesie standard i bezpieczeństwo pasażerów korzystających z gdyńskiego transportu zbiorowego.

– Otrzymaliśmy trzy oferty z firm, które mają spore doświadczenie przy tego typu przebudowach. Obecnie trwa ich weryfikacja, a w sierpniu planujemy podpisać stosowne umowy. Oznacza to, że jeszcze w tym roku pasażerowie m.in. z północnych dzielnic Gdyni będą mieli do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę. Modernizacja obejmie nie tylko poprawę nawierzchni, ale także  udogodnienia w postaci tablic informacji pasażerskiej, przysiadaków czy płyt kierunkowych dla osób niedowidzących i niewidomych – zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Oferty, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym:

  1. Eurovia Polska S.A.: część 1 – 1 251.185, 47 zł, część 2 – 900.054,21 zł
  2. WPRD Gravel Sp. z o.o.: część 1 – 1 292.860,13 zł, część 2 – 895.432,22 zł
  3. MTM S.A.: część 1 – 1 228.368,28 zł

Z kolei miasto zamierza przeznaczyć na wykonanie zamówienia:

Część 1: 1 242 563,23 zł

Część 2: 814 530,56 zł

Nowa nawierzchnia zatok oraz w szczególności krawężniki profilowane sprawiają, że dojazd do peronu przystankowego jest płynny i niemalże styczny do jego krawędzi. To ważne  udogodnienie dla opiekunów, którzy podróżują z dzieckiem i wózkiem czy osób mających problemy z poruszaniem się. Bliższy podjazd autobusu czy trolejbusu oznacza bezpieczniejsze wyjście lub wejście z/do pojazdu.

– Bardzo ważną i lubianą przez pasażerów infrastrukturą są tablice informacji pasażerskiej. Dzięki nim podróżni mogą z łatwością sprawdzić, o której godzinie nastąpi przyjazd danej linii autobusowej czy trolejbusowej. Tablice te wyświetlają też komunikaty o zmianach w organizacji ruchu, więc pasażerowie na bieżąco mogą planować podróż. W sumie przy gdyńskich przystankach funkcjonuje już 80 tablic informacji pasażerskiej. Dzięki tej modernizacji zamontujemy kolejne takie urządzenia – podkreśla prof. Marcin Wołek, radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Modernizacja odbędzie się w ramach zadania „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia –Chylonia” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

belka

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: