Ścieżka rowerowa przed Uniwersytetem Morskim

Jedną z ulubionych form aktywnego wypoczynku są rowery. W Gdyni amatorzy dwóch kółek mają do dyspozycji coraz więcej tras i infrastruktury rowerowej. Jedną z nich jest nowa ścieżka rowerowa zlokalizowana wzdłuż siedziby Uniwersytetu Morskiego przy ulicy Morskiej.

Szczególnie w czasie pandemii rowery bardzo mocno zyskały na popularności. Wielu mieszkańców Gdyni przesiadło się na jednoślady i dojeżdżało do pracy korzystając z miejskich ścieżek rowerowych. Dla rowerzystów znaczenie ma każdy dobrze przygotowany i oznakowany odcinek, bo gwarantuje on płynną i bezpieczną jazdę. Takie możliwości oferuje 121-metrowy fragment ścieżki vis-a-vis Uniwersytetu Morskiego. Dowiązał on rozdzielone dotychczas części trasy rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Morskiej.

– Mamy nowe udogodnienie dla gdyńskich rowerzystów, nie tylko tych wakacyjnych, ale w szczególności dla tych którzy np. dojeżdżają do pracy i na uczelnię swoimi jednośladami. Ścieżka przed Uniwersytetem Morskim została wybudowana zgodnie z naszymi standardami. Wykonaliśmy ją z masy bitumicznej, więc umożliwia bezpieczny i komfortowy przejazd. A już niedługo trasa ta zyska kolejny, bardzo ważny i mocno wyczekiwany przejazd rowerowy na skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Warszawską – zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W niedalekim sąsiedztwie nowej ścieżki znajduje się stacja naprawy rowerów, podpórka dla osób oczekujących na zmianę świateł na skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Grabowo. Rowerzyści, a w szczególności studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Morskiego, mają też do dyspozycji 10 sztuk stojaków rowerowych oraz 15 stanowisk stacji Mevo. To świetna zachęta dla tych, którzy decydują się na dojazd rowerem na wykłady. Ścieżka zyskała również oznakowanie pionowe i poziome. Dodatkowo w ramach tego zadania zadbano o dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz pas zieleni, odgradzający ścieżkę od ruchliwej jezdni ulicy Morskiej.

– Ulica Morska staje się coraz wygodniejsza dla rowerzystów z uwagi na trzy fragmenty. Jeden to fragment przed Uniwersytetem Morskim, drugi to skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z Morską. Trzeci odcinek między ulicą Grabowo a Przybyszewskiego lada dzień zyska nową organizację ruchu, która uporządkuje kwestie ruchu pieszego i rowerowego. Inicjatorami tego rozwiązania byli wnioskodawcy z Budżetu Obywatelskiego – mówi Jakub Furkal, Oficer Rowerowy Miasta Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: