Skrzyżowanie Dąbka z Kwiatkowskiego gotowe na czas!

Dziś, zgodnie z harmonogramem robót, zakończono przebudowę kolejnej, dużej inwestycji drogowej w Gdyni. Mowa o zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic Dąbka i Kwiatkowskiego, które udrożni przejazd przez ten newralgiczny rejon. Krótko mówiąc – będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej!

– Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że przebudowa tego skrzyżowania będzie miała kluczowe znaczenie dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, ale też gmin ościennych. To ważny węzeł drogowy nie tylko dla transportu indywidualnego, ale także komunikacji zbiorowej oraz rowerowej. Dlatego zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, naszym priorytetem było usprawnienie ruchu w tej konkretnej lokalizacji – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, który dziś oficjalnie uruchomił nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu.

 

– Zakres prac tej inwestycji był bardzo szeroki. Skrzyżowanie zyskało dodatkowe pasy ruchu, bus pas, energooszczędne oświetlenie, dodatkowe doświetlenie przejść dla pieszych – wylicza Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w Zarządzie Dróg i Zieleni. Zatoki przystankowe zostały zmodernizowane i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Uporządkowaliśmy również teren inwestycji pod kątem nowej, estetycznej zieleni. Co istotne, w obrębie skrzyżowania udało się nam wspólnie z PEWIK-iem oraz OPEC-em wymienić sieć wodociągową i ciepłowniczą. To ważne, bo wyremontowana infrastruktura podziemna zmniejsza ryzyko awarii – dodaje Ewa Muszyńska.

Istotnym elementem przebudowanego skrzyżowania jest nowa sygnalizacja świetlna. Zgodnie z przyjętymi standardami wszystkie trzy wloty jezdni zostały wyposażone w pętle indukcyjne. To tzw. sygnalizacja detekcyjna, która pozwoli skutecznie reagować na aktualne warunki drogowe. Skrzyżowanie będzie też pod stałym monitoringiem zespołu TRISTAR, co usprawni zarządzenie ruchem w jego rejonie.

Zmodernizowane skrzyżowanie ulic Dąbka - Kwiatkowskiego

– Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 12,5 mln złotych, z czego prawie 4 mln stanowiła dotacja, którą Miasto Gdynia otrzymało od Ministerstwa Infrastruktury. Pomimo sporych nakładów finansowych nie zwalniamy tempa prac. W najbliższych  miesiącach rozpoczynamy kolejne, ważne inwestycje na terenie Gdyni na kwotę kilkuset milionów złotych – zapowiada Marek Łucyk.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu