Skwer Arki Gdynia świeci na niebiesko

Niebieskie oświetlenie skweru Arki Gdynia //fot.#dzielnicewGdyni

Zakończyła się kolejna inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Skwer Arki Gdynia oferuje nie tylko efektowne zagospodarowanie zieleni i nowoczesne siedziska. Wieczorną porą ta popularna przestrzeń rekreacyjna rozświetla się klimatycznym, niebieskim blaskiem. To pierwsze tak oświetlone miejsce w Gdyni.

Przypomnijmy, że w pierwszym etapie rejon skweru zyskał przestrzenne litery. Każda z nich ma wysokość 150 cm. 17-metrowy napis „Arka Gdynia” jest zamontowany na skarpie, od strony parkingu przy bulwarze Nadmorskim. W następnym etapie wykonano prace, które diametralnie przeobraziły układ zagospodarowania zieleni, ścieżek spacerowych i elementów małej architektury.

Designerskie ławki w kształcie fali i zróżnicowane nasadzenia wydobyły potencjał tego miejsca. Utwardzone ścieżki gwarantują łatwe i komfortowe przemieszczanie się po skwerze osobom z niepełnosprawnościami. Energooszczędne oświetlenie LED w kolorze niebeskim zapewnia klimatyczny nastrój po zmroku i idealnie uzupełnia nowoczesne oświetlenia bulwaru Nadmorskiego. Jestem pewien, że w nadchodzącym sezonie letnim skwer Arki Gdynia będzie chętnie odwiedzanym punktem spotkań z unikatową, morską scenerią w tle – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Skwer Arki Gdynia wieczorową porą // fot.#dzielnicewGdyni

Zgodnie z dokumentacją projektową na skwerze zostało zamontowanych dziewięć latarni z oprawami LED. Charakteryzują się one energooszczędnością, łatwością serwisowania oraz gwarantują utrzymanie doskonałej jakości światła przez cały okres eksploatacji. Dodatkową atrakcją jest niebieskie podświetlenie słupów, dzięki czemu ścieżki spacerowe zyskują unikatowy charakter, który docenią spacerowicze odwiedzający skwer po zmroku.

– Inicjatywa środowiska kibiców Arki Gdynia tak naprawdę przyniosła korzyści nie tylko fanom gdyńskiej drużyny, ale też mieszkańcom oraz turystom. Nowoczesna aranżacja skweru doskonale oddaje nadmorski charakter tego miejsca i umożliwia organizację różnorodnych wydarzeń plenerowych, rodzinnych pikników czy kameralnych spotkań. Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu cały rejon skweru stanowi spójną i fantastycznie zaprojektowaną strefę relaksu w sercu naszego miasta – podkreśla Jakub Ubych, radny Gdyni.

Koszt realizacji zakresu wskazanego w Budżecie Obywatelskim wyniósł 231 500 zł. Jednak mając na uwadze całościowe zagospodarowanie tego terenu władze miasta zdecydowały się na dofinansowanie robót w kwocie ok. 280 000 złotych. Dzięki temu cały rejon skweru zyskał jednolitą nawierzchnię, włącznie z dojściami i wjazdami. Zadbano także o wymianę obrzeży trawnikowych i rekultywację trawnika poza zakresem pierwotnego opracowania.

Autorem tego wniosku w BO 2019 był pan Radosław Roeske.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu