Skwer Arki Gdynia w nowej odsłonie

Mamy dobrą informację nie tylko dla kibiców żółto-niebieskich. Już niedługo gdynianie oraz turyści będą mogli korzystać z nowoczesnej i zmodernizowanej strefy rekreacyjnej na Skwerze Arki Gdynia. To projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Skwer Arki Gdynia zlokalizowany jest w prestiżowej części naszego miasta. Wieńczy on końcowy fragment al. Marszałka Piłsudskiego oraz sąsiaduje z najpopularniejszym miejskim deptakiem – bulwarem Nadmorskim. To fantastyczna przestrzeń wypoczynkowa dla mieszkańców, która może też spełniać funkcje piknikowe oraz sportowe. Potencjał skweru dostrzegł pan Radosław Roeske, który był autorem zwycięskiego projektu obywatelskiego.

Przypomnijmy, że zgodnie ze złożonym wnioskiem Skwer Arki Gdynia zyska:

  • nowy trawnik położony na całej powierzchni 2000 mkw,
  • 20 designerskich ławek, które będą pełnić również funkcję leżaków,
  • 10 nowoczesnych lamp LED,
  • drewniane podkłady pod ławki,
  • napis przestrzenny „Arka Gdynia”, który otrzymał akceptację Miejskiego Konserwatora Zabytków i Plastyka Miasta.

– Wizualizacje nowego skweru wyglądają bardzo atrakcyjnie i wierzę, że docelowo będzie to kolejne przyjazne miejsce nie tylko dla kibiców Arki Gdynia, ale także dla wszystkich gdynian oraz przebywających w naszym mieście turystów- podsumowuje Marek Łucyk wiceprezydent ds. rozwoju. To kolejna przestrzeń miejska, który zyska nowe oblicze. Ta inwestycja to również dowód na to, jakie konkretne efekty przynosi wspólne działanie miasta i mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego– podkreśla wiceprezydent Łucyk.

Lipcowe postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone przez Zarząd Dróg i Zieleni. Pierwszy przetarg, który miał za zadanie wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej, został unieważniony. Wtedy wpłynęła tylko jedna oferta, w dodatku znacznie przewyższająca założony budżet projektu.

8 sierpnia br. nastąpiło ponowne otwarcie ofert i tym razem do przetargu stanęło trzech wykonawców:

  • LandAR Projects Sp. z o.o. wyceniło wykonanie projektu na kwotę 20 948,90 zł brutto
  • PSBUD mgr inż. Piotr Świrzyński złożył ofertę na 15 375,00 zł brutto
  • JOTEL Sp. z o.o. zaoferowało wykonanie projektu za 20 049,00 zł brutto

Obecnie Biuro Zamówień Publicznych analizuje złożone wnioski. Wybrana firma będzie miała 8 tygodni na wykonanie dokumentacji projektowej.

Warto jednak zaznaczyć, że już wyłoniono projektanta i wykonawcę napisu przestrzennego „Arka Gdynia”. Ten spektakularny, 15-metrowy napis przestrzenny będzie można zobaczyć na skwerze pod koniec października br.
Miasto przeznaczyło na realizację tego projektu 231 500 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich projektów gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu