Sprzątamy po zimie

sprzątanie po zimie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął sprzątanie po zimie. Akcja czyszczenia obejmuje nie tylko chodniki, jezdnie i place zabaw, ale też elektroniczne tablice przystankowe czy sygnalizatory świetlne.

– Trwa porządkowanie miejskiej infrastruktury po zimie. Dział Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg w Zarządzie Dróg i Zieleni rozpoczął już sprzątanie ciągów pieszych i rowerowych oraz ulic po sezonie zimowym. Gruntowne porządki potrwają do końca miesiąca, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. W pierwszej kolejności sprzątane są główne ciągi komunikacyjne, następnie drogi o mniejszym natężeniu ruchu. Prace są prowadzone według ustalonego harmonogramu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Gruntowne sprzątanie ciągów pieszych i rowerowych oraz ulic rozpoczęło się 1 kwietnia. Wcześniej takie działania były również prowadzone, ale miały charakter interwencyjny.

– Tam, gdzie jest to wymagane oczyszczamy też oznakowanie pionowe, w najbliższym czasie uzupełniać będziemy również oznakowanie poziome. Myjemy sygnalizatory świetlne, kamery miejskie, znaki zmiennej treści czy elektroniczne tablice przystankowe. Zmywamy z nich kurz, piasek i inne zanieczyszczenia tak, aby wszystko było dobrze widoczne – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Na bieżąco sprzątane są place zabaw i siłownie pod chmurką na terenie Gdyni. To, czy sprzęty są bezpieczne kontrolowane jest przez cały rok, w kwietniu natomiast odbędzie się coroczny przegląd podstawowy oraz uzupełnianie piasku w piaskownicach. W najbliższych miesiącach rozpoczniemy odmalowywanie i naprawę sprzętów na placach zabaw i siłowniach oraz elementów małej architektury czy porządkowanie zieleni miejskiej.

Warto podkreślić, że z uwagi na minusowe temperatury występujące szczególnie w porze nocnej, w kwietniu na jezdniach dróg głównego układu komunikacyjnego utrzymywana jest tzw. gotowość zimowa. W związku z tym może być prowadzone profilaktyczne posypywanie gdyńskich dróg. Również podwykonawcy zobowiązani są do interwencyjnych działań związanych z ewentualnym usuwaniem śliskości na schodach, kładkach czy drogach rowerowych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: