Trwa odtwarzanie oznakowania poziomego w Gdyni

Od kilku dni w Gdyni trwa akcja odtwarzania oznakowania poziomego po zimie. Prace wykonywane są głównie w nocy, tak aby nie powodować utrudnień.

Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczęło się odtwarzanie oznakowania poziomego po okresie zimowym na terenie całej Gdyni. Prace są wykonywane wszędzie tam, gdzie są konieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Odtwarzanie oznakowane jest realizowane głównie w nocy, tak aby nie powodować utrudnień w ruchu.

– Zgodnie z harmonogramem, akcja obejmie najpierw drogi o większym znaczeniu komunikacyjnym, następnie odmalowywane zostanie oznakowanie na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. W ramach pierwszego etapu, który potrwa do końca maja, oznakowanie zostanie odtworzone między innymi na al. Zwycięstwa, na ul. Władysława IV, na ul. Morskiej, ul. Śląskiej czy ul. Wielkopolskiej oraz wszędzie tam, gdzie prowadzone były remonty nawierzchni – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Efekty tych prac widać między innymi na al. Zwycięstwa, na ul. Dworcowej czy placu Konstytucji, gdzie wczesną wiosną ZDiZ realizował remont nawierzchni.

Oznakowanie zostało odtworzone między innymi na placu Konstytucji czy na ul. Dworcowej // fot. M. Mielewski

W sumie, oznakowanie poziome zostanie odmalowane na powierzchni około 40 tys. m2, proces odtwarzania oznakowania potrwa kilka miesięcy. Prace są uzależnione od warunków pogodowych.

Roboty nie powodują znaczących utrudnień – są wykonywane poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w godzinach nocnych – między godziną 20:00 a 06:00. W trakcie prac można się spodziewać miejscowych zawężeń.

Jakie oznakowanie odtwarzamy?

Odmalowywane zostaną między innymi: pasy na przejściach dla pieszych, linie segregacyjne na jezdniach, miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami czy oznakowanie poziome dróg rowerowych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: