Trwają wiosenne remonty dróg

Od połowy marca gdyńscy kierowcy muszą z uwagą śledzić kolejne komunikaty o tymczasowych organizacjach ruchu, bo niemalże w każdej dzielnicy trwają remonty nawierzchni. Wiosna to optymalny czas na remonty dróg i obiektów inżynieryjnych. Dlatego też drogowcy z Zarządu Dróg i Zieleni zlecają intensywne roboty w najbardziej newralgicznych rejonach miasta.

Przypomnijmy, że  jeszcze w lutym rozpoczęto interwencyjne remonty nawierzchni. W ramach bieżącego utrzymania usunięto uszczerbki nawierzchni w miejscach, gdzie zagrażały one bezpiecznej komunikacji. Najczęściej miejsca interwencyjnych remontów wybierano na podstawie rutynowych objazdów i monitoringu. Wiele napraw zrealizowano na bazie zgłoszeń czy rekomendacji, skierowanych do ZDiZ przez służby mundurowe czy Zakład Komunikacji Miejskiej.

Zrealizowane także remonty fragmentów nawierzchni ulic, o które zabiegali mieszkańcy. Każdy gdynianin może bowiem skierować do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni tego typu interwencję mailowo, telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.

Etapy remontu nawierzchni na Wiśniewskiego// fot. ZDiZ

Kwestie bezpieczeństwa drogowego są dla nas niezwykle istotne. Dlatego też podjęliśmy szybkie i intensywne działania, w ramach których już od końca lutego uzupełniamy ubytki w nawierzchni, frezujemy dłuższe odcinki ulic i wykonujemy roboty bitumiczne. Dotychczas przeprowadziliśmy łącznie kilkadziesiąt napraw nawierzchni na terenie całej Gdyni za kwotę ponad 2,5 milionów złotych. Wśród wyremontowanych odcinków są m.in. pętle autobusowe, dzielnicowe uliczki dojazdowe przy placówkach edukacyjnych czy fragmenty kluczowych ciągów komunikacyjnych jak ulice Hutnicza, Morska i Unruga – wylicza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Jednak nie zwalniamy tempa prac i już w kwietniu planujemy kolejne drogowe naprawy – dodaje wiceprezydent Łucyk.

Interwencyjne naprawy ubytków, wykonane w lutym br., były prowadzone na fragmentach kilkudziesięciu ulic głównego, mniejszego układu drogowego oraz na drogach wewnętrznych tj.:
Zaruskiego, Amona, Apollina, Dulina, Chwarznieńska, Wiczlińska, Huzarska, Stryjska, Wyszyńskiego, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Śląskiego, płk. Dąbka, Unruga, Śmidowicza, Cechowa, Czernickiego, Janka Wiśniewskiego, Arciszewskich, Stolarska, Zielona, Hutnicza, Morska, Marszewska, Chylońska, Chabrowa, Kartuska, Janowska, Krokowska, Rozewska, Swarzewska, Wiejska, Beniowskiego, Gniewska, Świętojańska, 10 Lutego, Jana z Kolna, Władysława IV, Radtkego, Polska, Plac Konstytucji, Dworcowa, Śląska, Witomińska, Wielkokacka, Małokacka, Al. Zwycięstwa, Wielkopolska, Chwaszczyńska, Sopocka, Legionów, Warszawska.

Etapy remontu na ul. Sępiej // fot. ZDiZ

Od połowy marca temperatury były na tyle korzystne, że rozpoczęto remonty polegające m.in. na kuciu, frezowaniu i układaniu masy bitumicznej nowej nawierzchni. Tego typu prace były prowadzone na wybranych odcinkach ulic: Sępiej, Chabrowej, Hutniczej, Wiśniewskiego, Unruga, Kameliowej, Gorczycowej, Morskiej czy Wiejskiej.

– Już w czwartek 1 kwietnia rozpoczniemy kolejne prace na Dąbrowie. Wyremontujemy tam odcinki ulicy Imbirowej i Lukrecjowej. Remont zakończy się w godzinach popołudniowych w piątek 2 kwietnia. Zatem prosimy okolicznych mieszkańców o dostosowanie się do tymczasowych objazdów. Już w weekend kierowcy będą mogli skorzystać z nowej, wyremontowanej nawierzchni – podkreśla Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Etapy remontu na Girczycowej i Kameliowej // fot. ZDiZ

Tegoroczny budżet na bieżące remonty dróg to prawie 8 mln złotych. Z kolei na bieżące naprawy obiektów inżynierskich zaplanowano kwotę w wysokości prawie 1,5 mln złotych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu