Udrożnienie wjazdu na ulicę Anyżową

W czwartek odbyło się spotkanie dotyczące udrożnienia wjazdu na ul. Anyżową

W czwartek odbyło się spotkanie dotyczące udrożnienia wjazdu na ul. Anyżową. Z mieszkańcami dzielnicy Dąbrowa rozmawiał Marek Łucyk – wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– Chcemy wypracować porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i rozwiązać problem wjazdu/wyjazdu z ul. Anyżowej. W związku z postulatami mieszkańców, złożyłem pismo do GDDKiA, w którym zwracam się o zaniechanie likwidowania połączenia ul. Anyżowej z ul. Nowowiczlińską. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie robocze, którego efektem może być rozwiązanie, które pozwoli na spełnienie próśb zawartych w petycji, która została złożona przez mieszkańców dzielnicy – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W przesłanym do GDDKiA piśmie wiceprezydent wnioskuje o pozostawienie wlotu z mniejszą liczbą dostępnych relacji z jednoczesnym wprowadzeniem rozwiązań wymuszających na kierujących pożądane zachowania, zamiast czynienia z ul. Anyżowej drogi nieprzejezdnej, zakończonej placem do zawracania.

Podczas spotkania poruszony został również temat skrzyżowania ul. Miętowej, ul. Wiczlińskiej i ul. Koperkowej – dziś w związku ze sprawą, odbędzie się audyt sygnalizacji wykonany przez pracowników ZDIZ.

Przypomnijmy – w lutym zamknięte zostało włączenie ul. Anyżowej do ul. Nowowiczlińskiej. Miało to związek ze zbliżającym się uruchomieniem docelowej sygnalizacji świetlnej (akomodacyjnej) na skrzyżowaniu ulicy Nowowiczlińskej z łącznicami w węźle Gdynia Wielki Kack. Zmiany wynikają z budowy drogi ekspresowej S6/S7 i są wprowadzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.  Zbyt blisko umieszczone skrzyżowania mogą zakłócać wzajemnie prawidłowe funkcjonowanie. W związku z wprowadzonymi zmianami, dla mieszkańców takich ulic jak: Anyżowa, Jemiołowa, Dziurawcowa, Borówkowa, Jarzębinowa czy Jagodowa możliwy stał się wyjazd/wjazd tylko ulicą Koperkową.

Należy zaznaczyć, że w związku z zapowiadanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zamknięciem wyjazdu z ul. Anyżowej, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w minionym roku zakończył przebudowę skrzyżowania ul. Wiczlińskiej, ul. Miętowej i ul. Koperkowej, której celem było między innymi ułatwienie wyjazdu z tej części Gdyni właśnie przez ul. Koperkową. Celem przebudowy skrzyżowania była poprawia jego geometrii oraz przepustowości. Wlot ul. Koperkowej jest wlotem podporządkowanym, na którym przed przebudową występowała bardzo ograniczona widoczność, a duże trudności z włączeniem się do ruchu.

Kolejne spotkanie mieszkańców dzielnicy Dąbrowa w sprawie ul. Anyżowej odbędzie się 14 marca.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: