Ul. 10 Lutego – zmiany w organizacji ruchu

W piątek 21 czerwca w godzinach wieczornych rozpocznie się drugi etap prac na odcinku od 10. Lutego (od ul. Zygmunta Augusta do ul. Władysława IV). Na czas remontu nawierzchni bitumicznej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • ruch w obie strony na remontowanym odcinku ulicy odbywać się będzie południową stroną jezdni,
  • zamknięty zostanie wjazd w ul. Zygmunta Augusta, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Starowiejskiej) odbywać się będzie dwukierunkowo,
  • zamknięty zostanie wjazd w ul. Władysława IV, ruch na tej ulicy (na fragmencie od ul. Wójta Radtkego) odbywać się będzie dwukierunkowo.

Prace i związane z nimi utrudnienia zakończą się w poniedziałek 24 czerwca przed porannym szczytem komunikacyjnym.

Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, szczegóły znajdują się na stronie ZKM.

Po zakończeniu tego etapu, z przyczyn technologicznych, w dalszym ciągu obowiązywać będzie poprzednia (obecnie obowiązująca) organizacja ruchu – tj. w kierunku Dworca Głównego dostępny będzie jeden pas ruchu. Podbudowa betonowa nawierzchni z kostki musi uzyskać odpowiednią wytrzymałość, w związku z tym nawierzchnia z kostki na fragmencie  ul. 10 Lutego (w kier. Dworca Głównego) zostanie udostępniona na początku przyszłego miesiąca. Całość prac – zgodnie z zapowiedzią – powinna zakończyć się na początku lipca. Harmonogram może ulec zmianie, roboty są uzależnione od warunków pogodowych.

schemat, mapa z zaznaczonymi zmianami w organizacji ruchu
źródło: OpenStreetMap

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: