Ul. Kopernika: budowa wyniesionych przejść

Ul. Kopernika: budowa wyniesionych przejść // mat. prasowe UM Gdyni

Na ul. Kopernika powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Nowe, bezpieczne przejścia uspokoją ruch w tej części Gdyni.

– W różnych częściach Gdyni realizowanych jest coraz więcej elementów uspokojenia ruchu drogowego takich jak progi zwalniające, wyniesione skrzyżowania czy właśnie – wyniesione przejścia. Celem jest podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przejścia na ul. Kopernika to zadanie realizowane w ramach środków Rady Dzielnice Wzgórze Św. Maksymiliana, przyznanych przez gminę w tej kadencji, w ramach zadań inwestycyjno-remontowych RD – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wyniesione przejścia powstaną na wysokości skrzyżowania z ul. Śniadeckich oraz na wysokości skrzyżowania z ul. Partyzantów.

– W obu miejscach zakończone zostały już prace remontowe kanalizacji deszczowej polegające na przeniesieniu i dobudowie wpustów ulicznych. Od poniedziałku 18 września rozpoczną się z kolei prace budowlane – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

– Cieszymy się że inwestycja jest realizowana, z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac – podkreśla Wojciech Ogrodnik, przewodniczący Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.

Na czas prowadzenia prac będą występować ograniczenia w ruchu drogowym. Roboty drogowe będą wykonywane półówkowo, jezdnia ul. Kopernika w rejonie robót zostanie zwężona.

Zadanie jest finansowane ze środków Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w ramach zadań inwestycyjno-remontowych. Budowa wyniesionych przejść zakończy się na przełomie września i października.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: