Ul. Morska – rozpoczynamy remont przejścia podziemnego

ulica a na niej oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu, widoczne znaki, ruch uliczny

6 czerwca rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej. Jest to związane z remontem przejścia podziemnego. W ramach prac, wzmocniona zostanie konstrukcja tunelu, zbudowana zostanie również winda.

6 czerwca rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej, związanych z remontem przejścia podziemnego. Przypomnijmy, że prace potrwają około 9 miesięcy i będą podzielone na etapy, tak aby zminimalizować utrudnienia.

– Prace są konieczne do wykonania z uwagi na stan techniczny obiektu. Na ul. Morskiej, w rejonie robót, zmieniana będzie organizacja ruchu, ale przejazd cały czas będzie zapewniony – podkreśla Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Prace będą prowadzone w etapach, aby zminimalizować utrudnienia. Przejazd ul. Morską przez cały okres prac będzie możliwy po dwóch pasach, w obu kierunkach.

Do czasu wprowadzenia organizacji ruchu na czas budowy, wprowadzane będą czasowe wyłączenia pasa ruchu w celu wykonania robót przygotowawczych.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Morskiej od 5 czerwca:

6 czerwca, w godzinach wieczornych rozpocznie się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu. Na wysokości remontowanego przejścia wprowadzone zostanie zwężenie z 3 do 2 pasów ruchu w kierunku centrum. Sugerowany objazd odbywać się będzie ul. Warszawską.

Jadąc w drugim kierunku, od strony centrum, w dalszym ciągu dostępne będą dwa pasy ruchu, ale zostaną one przesunięte – w rejonie przejścia podziemnego prowadzone będą już prace budowlane i konieczne będzie przesunięcie ruchu na fragmencie ul. Morskiej.

Na czas prac, przejście podziemne będzie dostępne dla ruchu pieszego, zwężone zostanie jedynie wejście do przejścia podziemnego od strony dworca.

Termin zakończenia tego etapu i rozpoczęcia kolejnych może być zmieniany, w zależności od zakresu robót. Będziemy informować o zmianach w osobnych komunikatach.

źródło: OpenStreetMap

Zakres prac

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego codziennie korzystają turyści i mieszkańcy. Przejście podziemne zostało zbudowane w latach 60, a ostatni remont w ramach prac utrzymaniowych przeszło w 2012 r. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny. Celem prac jest wzmocnienie konstrukcji przejścia i zabezpieczenie jej przed między innymi przeciekaniem.

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie realizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: