Ul. Nowowiczlińska – remont schodów

Schody przy ul. Nowowiczlińskiej przed i po remoncie

Mieszkańcy dzielnicy Karwiny mogą już korzystać z wyremontowanych schodów przy ul. Nowowiczlińskiej. Remont został wykonany w ramach prac utrzymaniowych Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

– Schody między ulicą Nowowiczlińską a Wiczlińską, nieopodal pętli autobusowej przed remontem były niebezpieczne i niewygodne. Główną uciążliwością były nierówne płyty chodnikowe. Po wykonaniu prac remontowych schody są równe, komfortowe i przede wszystkim przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Schody zostały wykonane z kostki chodnikowej. Remont został zrealizowany w oparciu o Standardy Dostępności dla Miasta Gdyni, dlatego przy budowie wykorzystano płyty chodnikowe o nawierzchni fakturowanej. Udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością wzroku są elementy kontrastujące, zarówno w warstwie fakturowej, jak i kolorystyczne.

W trakcie prac schody zostały lekko zwężone, dzięki czemu możliwe było posadzenie trawy. Koszy prac to około 60 tys. zł. brutto.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: