Ul. płk Dąbka i ul. Unruga z nową nawierzchnią

Zakończyły się remonty nawierzchni bitumicznej na fragmentach ulic płk. Dąbka i adm. J. Unruga. To jedne z głównych arterii drogowych na północy Gdyni, które mieszkańcy codziennie pokonują w drodze do i z pracy lub szkoły.

– Sukcesywnie poprawiamy komfort jazdy po ulicach Gdyni. Kilka dni temu informowaliśmy o zakończonym remoncie fragmentu jezdni ul. płk. Dąbka przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, a teraz nowa nawierzchnia pojawiła się również na fragmencie ulicy od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Staniewicza. Kierowcy mogą już także korzystać ze zmodernizowanej ulicy Unruga, na odcinku od skrzyżowania z ul. Aluminiową do łącznika z ul. Rtęciową – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wyremontowane odcinki ul. Unruga na Pogórzu Dolnym i ul. płk Dąbka na Oksywiu to jedne z głównych ciągów komunikacyjnych, prowadzące z jednej strony do centrum, a z drugiej do gmin ościennych. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji zbiorowej mogą już korzystać z nowej, bezpiecznej i równej nawierzchni. Wpłynie to bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy w tej części Gdyni.

– Celem prac na obu ulicach było odnowienie starej nawierzchni, która była zdeformowana i popękana. Najpierw wykonawca usunął stare warstwy nawierzchni, później na remontowanych odcinkach ulic pojawiła się warstwa wiążąca, a gdy pozwoliły warunki atmosferyczne – została nałożona siatka wzmacniająca i dwie warstwy ścieralne. Prace wymagały zmiany organizacji ruchu, która została przywrócona do pierwotnej, zaraz po ich zakończeniu – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: