Ul. Siewna po modernizacji

ul. Siewna po remoncie

Zakończyły się prace polegające na modernizacji ul. Siewnej.  Inwestycja zakładała wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodnika. Zadanie zrealizował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ze środków inwestycyjnych Rady Dzielnicy Wielki Kack na lata 2019-2023.

– Ulica Siewna jest drogą o długości ok 200 m, która łączy się z ulicą Starodworcową. Stanowi ona również ważny łącznik dla pieszych z ul. Orną. W ramach zadania wykonano nową nawierzchni jezdni z kostki Aquaton, chodniki, miejsca postojowe oraz zaaranżowano zieleń. Projekt do realizacji  wskazali mieszkańcy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace na ul. Siewnej zakończyły się w grudniu.

– W ramach inwestycji, wykonawca wymienił nawierzchnię jezdni na kostkę przepuszczalną typu Aquaton. Dzięki temu mieszkańcy zyskali równą i bezpieczną drogę, z której bez przeszkód mogą już korzystać. Z kostki chodnikowej zbudowany został również ciąg pieszy – podsumowuje Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Rada Dzielnicy Wielki Kack przeznaczyła na to zadanie 1.120.000 zł ze środków inwestycyjnych dzielnicy na lata 2019-2023 otrzymanych od gminy w tej kadencji.

– Cieszymy się, że inwestycja została zrealizowana, modernizacja ulicy Siewnej była jednym z priorytetów Rady Dzielnicy Wielki Kack. Dzięki remontowi, poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców w tej okolicy – mówi Piotr Szpajer, przewodniczący Rady Dzielnicy.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: