Ulica Oficerska już po remoncie

ulica Oficerska po remoncie

Zakończyła się wielomiesięczna, kompleksowa modernizacja ulicy Oficerskiej. Teraz mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z równej nawierzchni jezdni, miejsc postojowych oraz bezpiecznych chodników. To jednak nie wszystko, bo w ramach przebudowy ulica zyskała m.in. nową kanalizację deszczową, odcinek sieci wodociągowej oraz oświetlenie uliczne.

Remont tego ważnego łącznika komunikacyjnego ze stacją SKM i PKP był priorytetem nie tylko dla mieszkańców, ale też gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który nadzorował wszystkie etapy prac drogowych, wodno-kanalizacyjnych i estetyzujących. Zakres robót był bardzo szeroki, ale jak podkreślają mieszkańcy warto było czekać na finalny efekt.

–  Jeszcze kilka miesięcy temu stał tu ciężki sprzęt i trudno było sobie wyobrazić jak spektakularnie zmieni się ulica Oficerska. Miasto zainwestowało ponad 2 miliony w nową kanalizację deszczową, wodociągową, równą nawierzchnię jezdni, wygodne i bezpieczne chodniki. Zadbaliśmy też o nowoczesne oświetlenie, małą architekturę oraz estetyczną zieleń. Poprawiliśmy standard życia mieszkańców oraz komfort komunikacyjny wszystkich tych, którzy dojeżdżają Oficerską do pobliskiej stacji kolejowej – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac remontowych zdemontowano 140 metrów bieżących sieci wodociągowej i 440 metrów bieżących kanalizacji deszczowej. – W miejscu zdemontowanych elementów wybudowaliśmy 320 metrów kanału deszczowego, 140 metrów wodociągu z przyłączami. Zamontowaliśmy też 15 studni i 22 wpusty uliczne – wylicza inż. Beata Wielgo, która z  ramienia gdyńskiego ZDiZ nadzorowała realizację inwestycji – Nowy układ sieci deszczowej gwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo w razie ulewnych opadów – dodaje.

Miejsca dla osób niepełnosprawnych na ul. Oficerskiej
Miejsca dla osób niepełnosprawnych na ul. Oficerskiej/ fot. gdynia.pl

Co więcej, na ulicy Oficerskiej rozebrano ponad 3 tysiące metrów kwadratowych istniejących nawierzchni. Teraz równa jezdnia z asfaltobetonu oraz chodniki z kostki betonowej zapewnią wszystkim uczestnikom ruchu wygodę i bezpieczeństwo. Zmodernizowane ciągi piesze i jezdne umożliwią mieszkańcom sprawne i bezkolizyjne dotarcie do swoich posesji. W ramach inwestycji przystosowano nawierzchnię ruchu pieszego do miejskich standardów dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz zamontowano przysiadaki. O taki standard zabiegali również radni z Rady Dzielnicy Orłowo, którzy teraz w pełni korzystają ze wszystkich udogodnień na zmodernizowanej ulicy.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu