Ulica Raciborska w nowej odsłonie

Nowa nawierzchnia na Raciborskiej

Gdyński ZDiZ zakończył trwający ponad 2 miesiące remont ulicy Raciborskiej. W efekcie modernizacji powstała nowa kanalizacja deszczowa oraz równa, betonowa nawierzchnia. Teraz mieszkańcy mogą w komfortowych warunkach dojść oraz dojechać do swoich posesji i garaży.

Przypomnijmy, że mieszkańcy zabiegali o remont swojej ulicy, która czasy świetności miała już dawno za sobą. Spore ubytki w nawierzchni i stara kanalizacja deszczowa wymagały pilnej modernizacji.

Na zdjęciu mieszkanka Raciborskiej, wiceprezydent Łucyk oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Orłowo- Henryk Wiszniowski

Zmodernizowana ulica Raciborska to kolejna inwestycja, którą oddajemy zgodnie z zaplanowanym terminem. Jestem przekonany, że nowa kanalizacja deszczowa optymalnie zabezpieczy zlokalizowane tu domy przed ewentualnymi zalaniami. Z kolei równa nawierzchnia zagwarantuje bezpieczeństwo  zarówno pieszym, jak i kierowcom. O taki efekt zabiegali mieszkańcy, a miasto wywiązało się ze swojego zadania – podsumowuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

O szczegółach remontu opowiada inż. Bożena Młodzianowska, która z ramienia gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni nadzorowała to zadanie. – W  ramach prac remontowych na całym 130 metrowym odcinku ulicy położyliśmy prawie 600 m2 nowej nawierzchni jezdni, krawężników i  opasek z kostki betonowej. Wymiana tych elementów wiązała się z kompleksową przebudową konstrukcji ulicy.

Ulica zyskała również nową kanalizację deszczową, której kapitalny remont pochłonął prawie 180 tys. złotych. Warto podkreślić, że w kosztach remontu partycypowała Rada Dzielnicy Orłowo.

– Mieszkańcy Orłowa podjęli próby pozyskania funduszy na remont ulicy Raciborskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt jednak nie uzyskał wystarczającego poparcia. W związku z tym Rada Dzielnicy Orłowo zeszłej kadencji po przeprowadzeniu konsultacji społecznych poparła wniosek mieszkańców o przeprowadzenie remontu ul. Raciborskiej. Rada przeznaczyła na to zadanie środki finansowe w wysokości 230 tys. zł w ramach zadań inwestycyjno – remontowych na lata 2015 – 2019 – tłumaczy Henryk Wiszniowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Orłowo

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu