Umowa na modernizację skweru przy ul. Cylkowskiego podpisana!

Skwer znajdujący między ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej

Skwer znajdujący między ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej w Gdyni przejdzie metamorfozę. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał właśnie umowę na wykonanie robót w tym miejscu.

– Uatrakcyjnienie terenu dla dzieci, młodzieży i dorosłych przy ul. Cylkowskiego to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego, warto tu podkreślić że środki na to zadanie przeznaczyła również Rada Dzielnicy Redłowo. W ramach zaplanowanej modernizacji na skwerze pojawią się nowe sprzęty, nawierzchnia i nasadzenia – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego placu zabaw, umieszczonego pośród terenu zieleni ograniczonego ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej w Gdyni poprzez poprawienie funkcjonalności skweru.

– Na wyremontowanym placu pojawią się takie sprzęty jak linarium, zestawy zabawowe, panele edukacyjne czy urządzenia siłowe. Zamówienie obejmuje również budowę bezpiecznych nawierzchni, nową zieleń i małą architekturę – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Inwestycja jest realizowana w oparciu o zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego w Gdyni pn.: Modernizacja skweru przy ul. Cylkowskiego – uatrakcyjnienie terenu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Środki na ten cel przeznaczyła również Rada Dzielnicy Redłowo w ramach zadań inwestycyjno-remontowych.

– Nowy plac zabaw będzie funkcjonalny, ale i bezpieczny – co jest priorytetem. Po zakończeniu prac, miejsce stanie się przyjazne mieszkańcom i będzie sprzyjać wypoczynkowi i rekreacji. Czekamy na realizację tej ważnej inwestycji – mówi Radosław Maślak, Przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w piątek 28 kwietnia podpisał umowę na wykonanie zadania z firmą Green Poland, która zobowiązała się wykonać zadanie za 790 890,00 zł. Termin realizacji inwestycji to 100 dni od dnia podpisania umowy.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: