W parku na Leszczynkach powstanie siłownia zewnętrzna

park przy ul. Dantyszka

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na wykonanie siłowni zewnętrznej przy ul. Dantyszka. Poza nowymi sprzętami pojawią się też nowa nawierzchnia i elementy małej architektury.

– W parku na Leszczynkach zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń, stół do gry w szachy i piłkarzyki. Dodatkowo pojawi się ławka z ruchomymi platformami oraz ławko-huśtawki. W ramach prac powstanie również ścieżka żwirowa utwardzona z pergolą obsadzoną pnączami – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Co warto podkreślić, urządzenia zamontowane w parku przy ul. Dantyszka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, wnioskodawczynią tego projektu jest pani Izabela Nieżorawska. Projekt przebudowy dzielnicowej przestrzeni nadzorowany jest przez Referat ds. Zieleni i Małej Architektury gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Zgodnie z umową, prace powinny zakończyć się w sierpniu.

Przypomnijmy, że w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego dwa lata temu teren znajdujący się pomiędzy Estakadą Kwiatkowskiego a wieżowcami przy ul. Dantyszka 2, 4 i 8 przeszedł imponującą metamorfozę.

– Tereny zielone przy ul. Dantyszka to świetny przykład na to, jak poprzez Budżet Obywatelski mieszkańcy mogą wpływać na najbliższe otoczenie. Dzięki nowej siłowni „pod chmurką” mieszkańcy będą mogli spędzać czas w tym miejscu jeszcze bardziej aktywnie – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Należy wspomnieć, że w pobliżu, bezpośrednio pod Estakadą Kwiatkowskiego znajduje się również skatepark inna zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

W ostatnim czasie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy placu zabaw przy ul. Cylkowskiego. Zadanie jest realizowane również w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: