Więcej zabawy i aktywności przy ul. Rumskiej

BO ul.Rumska// mat.pras. #dzielnicewGdyni

Kolejna rekreacyjna przestrzeń na Pustkach Cisowskich – Demptowie przejdzie metamorfozę. Środki z Budżetu Obywatelskiego umożliwią doposażenie placu zabaw i budowę siłowni zewnętrznej przy ulicy Rumskiej. Strefy są odpowiedzią na oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców dzielnicy. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni właśnie ogłosił przetarg na wykonawstwo tej inwestycji.

Projekt na realizację tego zadania jest już gotowy. Zakłada on budowę placu do ćwiczeń, czyli tzw. siłowni „pod chmurką” oraz doposażenie istniejącego placu zabaw. O realizację tych projektów zabiegała pani Emila Rogała, mieszkanka Pustek Cisowskich – Demptowa, Jest ona autorką wielu zwycięskich projektów, które zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Place zabaw i siłownie zewnętrzne to projekty, który co roku cieszą się popularnością podczas głosowań Budżetu Obywatelskiego. Dowodzi to, że gdynianie mają dużą potrzebę ruchu na świeżym powietrzu. Nowocześnie zaprojektowane strefy zabaw i rekreacji oferują atrakcyjny i bezpieczny sprzęt, który zachęca starszych i młodszych do różnorodnych aktywności. Cieszymy się, że możemy finansować inwestycje, które łączą sport z zabawą i integrują różne pokolenia gdynian – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Projekt zagospodarowania przestrzeni przy ul. Rumskiej jest już gotowy. Przewiduje on utwardzenie terenu nowej siłowni „pod chmurką” nawierzchnią gliniasto-żwirową typu parkowego pod urządzeniami siłowymi. Projektant zadbał też o to, aby w strefach ćwiczeń i zabawy pojawiły się trawniki i bezpieczne nawierzchnie żwirowe i syntetyczne. Kolejnym ważnym elementem tej inwestycji ma być przebudowa istniejącego ogrodzenia panelowego placu zabaw, które zyska dodatkową furtkę.

Na funkcjonującym już placu zabaw pojawią się bezpieczne urządzenia zabawowe. Plac zabaw zyska urządzenie obrotowe, trampolinę terenową, a zjeżdżalnia zostanie doposażona w chwyty wspinaczkowe i liny. Na placu nie zabraknie elementów małej architektury w postaci popularnej ławki młodzieżowej oraz kosza na śmieci.

Nowa strefa ćwiczeń będzie sąsiadować z przestrzenią zabawy. Na jej terenie planuje się zamontować: słupki wsporcze, wahadło, orbitrek, koła tai-chi oraz zestaw drążków,

Projekt obu przestrzenni został przygotowany zgodnie z standardami dostępności dla miasta Gdyni. Kładziemy szczególny nacisk na to, aby nowe przestrzenie były funkcjonale dla wszystkich mieszkańców Dlatego oba place będą dostępne dla osób niepełnosprawnych z poziomu istniejącego chodnika – podkreśla inż. Elżbieta Adamiec, która nadzoruje to zadanie z ramienia ZDiZ.

Dodatkowo planuje się doposażenie trzech istniejących słupów oświetleniowych w naświetlacze typu LED. Będzie to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, bo dzięki nim, nawet po zmroku mieszkańcy będą mogli bezpiecznie użytkować nowe strefy aktywności.

Na oferty wykonawców ZDiZ czeka do 5 sierpnia do godz. 11:00.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu