Wielki Kack. Ruszyła przebudowa placu zabaw

Koparki na placu zabaw oraz widok szkoły z lotu ptaka // fot. ZDiZ. #dzielnicewGdyni

Koparka, łopaty i robotnicy budowlani – tak teraz wygląda teren 300-metrowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 20. To właśnie tu rozpoczęła się bardzo wyczekiwana modernizacja przestrzeni zabaw i integracji. Przeprowadzi ją firma FB – Jelcz Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zagospodarowanie tego terenu.

– To świetna informacja dla uczniów młodszych i starszych klas placówki przy ul. Starodworcowej. Już niedługo będą mogli bezpiecznie korzystać z nowoczesnych urządzeń edukacyjnych oraz nawierzchni przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. A co najważniejsze zmodernizowany plac zabaw będzie oferować nie tylko zabawki dla maluchów, ale też strefę dla nastolatków. Takie zagospodarowanie przestrzeni pozwoli zaktywizować i zintegrować szkolną społeczność mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wykonawca inwestycji rozpoczął już demontaż starych, zużytych urządzeń zabawowych oraz nawierzchni.  Projekt nowego placu zakłada montaż  nowoczesnych urządzeń i elementów do zabaw i rekreacji ruchowej, które m.in. umożliwią dzieciom wykonywanie ćwiczeń zręcznościowych.  Będą to:

– wielofunkcyjny zestaw zabawowy zawierający m.in. podesty, zjeżdżalnie klasyczne, zjeżdżalnię rurową, ścianki wspinaczkowe, drabinki stalowe pionowe, linową siatkę pionową typu pająk, ruchome wiszące pierścienie, rurę strażacką, panele tematyczne

– potrójna huśtawka

– podwójne drążki

– dwuczęściowa tablica do rysowania

– urządzenie w postaci tablicy „alfabet Braille’a”

– urządzenie do pisania lustrzanego

– stolik z planszami do gry w szachy oraz „chińczyk”

– ławki z oparciami

– ławka młodzieżowa

Ponadto na placu pojawią się nawierzchnie z płyt betonowych, trawiastej oraz syntetycznej.

Zieleń sąsiadująca z miejscem zabaw pozostanie nienaruszona.

Radości z inwestycji nie ukrywają też przedstawiciele Rady Dzielnicy Wielki Kack oraz Rady Rodziców. To dzięki ich dobrej współpracy z miejskimi urzędnikami doszło do realizacji przebudowy tego przyszkolnego terenu zabaw.  Aleksandra Korbeń, przewodnicząca Rady Rodziców, podkreśla zaangażowanie wszystkich stron i wsparcie finansowe, które zadeklarowały obie rady – Wszyscy jesteśmy przekonani, że nowo wyremontowany plac zabaw zyska popularność nie tylko podczas szkolnych przerw, jak i po skończonych zajęciach.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu