Wiosenne naprawy dróg idą pełną parą

kolaż zdj. pokazujący sprzęt remontujący drogi // fot. ZDiZ

Na dobre pożegnaliśmy sezon zimowy. Wiosenna aura sprzyja nie tylko spacerom, ale też drogowcom. Plusowe temperatury, brak opadów to idealna pora na remonty nawierzchni wybranych dróg, które najbardziej ucierpiały podczas tegorocznej zimy. To bardzo pracowity czas dla ekip drogowych.

W ramach tzw. umów drogowych Referat Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich konsekwentnie zleca kolejne remonty. Ekipy remontowe działają równocześnie w kilku gdyńskich dzielnicach. Efekty ich pracy są już widoczne m.in. na odcinku ul. Morskiej, Sępiej, Chabrowej, Gorczycowej i Kameliowej.  Kończą się roboty na jezdni ul. J. Wiśniewskiego. Lada moment rozpoczną się prace na ul. Unruga oraz ul. Hutniczej. Będą one prowadzone w optymalnej porze w weekend, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Warto przypomnieć, że część ubytków drogowych zabezpieczana jest masą na zimno lub masą z maszyny wytwarzającej mieszankę mineralno-bitumiczną na miejscu, wykorzystującej odpad bitumiczny. Tego typu naprawa trwa maksymalnie kilka godzin. Jeśli jednak planowana jest naprawa dłuższego odcinka jezdni, wtedy nawierzchnia jest frezowana, a następnie układa się mieszankę mineralno-asfaltową. W takim przypadku naprawa może potrwać kilka dni.

Efekty tych napraw z pewnością docenią kierowcy jeżdżący po głównych arteriach miasta, lokalnych osiedlowych ulicach, ale również pasażerowie gdyńskiej komunikacji zbiorowej.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu