Wiosenne naprawy dróg

Roczpoczęły się wiosenne naprawy dróg

Wiosenna aura sprzyja nie tylko spacerom, ale też drogowcom. Plusowe temperatury i brak opadów to idealny czas na to aby rozpocząć potrzebne remonty nawierzchni na drogach, które najbardziej ucierpiały podczas tegorocznej zimy.

– Nieustannie  poprawiamy stan nawierzchni w Gdyni. Jak co roku, z uwagi na zakończony okres zimowy, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wykonał przegląd gdyńskich dróg i zlecił najbardziej potrzebne prace do wykonania firmom zewnętrznym. Roboty drogowe będą prowadzone w różnych częściach miasta – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na bieżąco reagujemy na zgłoszenia mieszkańców oraz służb i w miarę możliwości przy korzystnych warunkach pogodowych realizujemy prace naprawcze.

Roboty drogowe rozpoczęły się już między innymi na ul. Marszewskiej, gdzie nowa nawierzchnia powstaje na odcinku o długości około 125 metrów przy skrzyżowaniu z Aleją Parku Krajobrazowego. Te prace zakończymy jeszcze w tym tygodniu.

Trwa wymiana nawierzchni na ul. Marszewskiej
Trwa wymiana nawierzchni na ul. Marszewskiej // fot. M. Mielewski

W najbliższych tygodniach rozpoczną się roboty na ul. Zielonej, w rejonie skrzyżowania z ul. płk Dąbka oraz na wybranych odcinkach ul. płk. Dąbka. Planujemy również naprawy nawierzchni na ul. Kartuskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Morską do ul. Łebskiej (w obu kierunkach) oraz na prawoskręcie z ul. Kartuskiej w ul. Morską (kierunek Rumia). Wiosną przeprowadzone zostaną również prace polegające na remoncie nawierzchni na ul. Nałkowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Staffa czy na ul. Wiczlińskiej w rejonie Dębowej Góry. Pozimowe naprawy dróg obejmą również fragment ul. Wschodniej czy ul. Izerskiej.

– Efekty tych napraw z pewnością docenią kierowcy jeżdżący po głównych arteriach miasta, lokalnych osiedlowych ulicach, ale również pasażerowie gdyńskiej komunikacji zbiorowej. Na ten rok, na roboty związane z utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich w budżecie ZDiZ przeznaczona została kwota 7 mln 800 tys. zł  – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Poza pracami realizowanymi w ramach bieżącego utrzymania dróg, planujemy również wykonać remonty nawierzchni w ramach środków z budżetów Rad Dzielnic czy w ramach Budżetu Obywatelskiego między innymi na ul. Komandorskiej, Sieradzkiej czy na ul. Frezerów. Na ul. Nałkowskiej wykonany zostanie woonerf.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: